impreza

i

Autor: SHUTTERSTOCK impreza

Okropna dyskryminacja

Ważysz powyżej 65 kg - nie wejdziesz do tego klubu. Obrzydliwe praktyki w jednym z klubów nocnych

2022-08-05 12:20

W internecie krąży wiele głupkowatych memów, że prawdziwa kobieta nie waży więcej niż 55 kg. Takie stwierdzenia są oczywiście głupie i potwornie dyskryminujące, jednak jeden z chińskich klubów nocnych postanowił wprowadzić taką politykę u siebie. Przed wejściem do lokalu pojawiła się tablica, która informuje, że kobiety ważące powyżej 65 kg nie wejdą do środka. Powiecie, że to seksizm i dyskryminacja? Właściciel klubu uważa, że to... kwestie bezpieczeństwa.

Klub nocny nie chce wpuszczać kobiet, które ważą więcej niż 65 kg. Okropny seksizm i dyskryminacja 

Jeden z chińskich klubów nocnych postanowił wprowadzić u siebie kontrowersyjną praktykę. Lokal znajdujący się w mieście Waxi w prowincji Jiangsu nie wpuszcza kobiet, których waga przekracza 65 kg. Co ciekawe, właściciele taki ruch tłumaczą... względami bezpieczeństwa. Na reakcję nie trzeba było długo czekać, mieszkańcy miasta są oburzeni takimi praktykami i zarzucili właścicielom klubu dyskryminację. Na liście osób z zakazem wstępu znalazły się nie tylko kobiety, ale również osoby łyse, noszące złote łańcuchy oraz te z pantoflami na stopach. Jak podaje Xinyuan Video przed wejściem do lokalu pojawiła się specjalna tablica informująca o owych zakazach. Fotografie te obiegły całe Chiny i wywołały oburzenie. Jeden z pracowników klubu anonimowo przyznał, że co prawda kobiety ważące powyżej 65 kg są wpuszczane do klubu, to nie ma obowiązku przychodzenia właśnie do tego lokalu i jeżeli ktoś nie czuje się komfortowo w polityką firmy może pójść gdzieś indziej. Wiele osób, które oburzyło zachowanie właścicielu klubu podkreśla, że jest ono dyskryminacją i seksizmem. 

Zobacz także: Młode kobiety dały się nabrać na tanie "tureckie zęby". Stomatolodzy przecierają oczy ze zdumienia, a one wydają teraz fortunę, by ratować swoje zdrowie

Źródło: scmp.com/ofeminin.pl

Sonda
Czy właściciel klubu nocnego może decydować, kogo będzie wpuszczał do środka?
O włos od tragedi! Kierowca prawie wpadł na grupę pieszych
Nasi Partnerzy polecają