Dały się nabrać na tanie tureckie zęby. Stomatolodzy przecierają oczy ze zdumienia.

i

Autor: Shutterstock; TikTok/ taysb16 Dały się nabrać na tanie "tureckie zęby". Stomatolodzy przecierają oczy ze zdumienia.

Koszmar po zabiegu w Turcji

Młode kobiety dały się nabrać na tanie "tureckie zęby". Stomatolodzy przecierają oczy ze zdumienia, a one wydają teraz fortunę, by ratować swoje zdrowie

2022-08-04 13:54

Implanty zębów robione w Turcji - zapewne kojarzysz ten temat. Kilka kobiet pochwaliło się w mediach społecznościowych swoim nowym uśmiechem, który zrobiły sobie właśnie w Turcji. Niestety, choć efekt na pierwszy rzut oka wydaje się być oszałamiający, to okazuje się, że wiele z nich zmaga się z teraz z dramatycznymi powikłaniami związanymi z nieprawidłowym wykonaniem zabiegu. Stomatolodzy dosłownie przecierają oczy ze zdumienia, a klientki tureckich dentystów ostrzegają.

Cena za implanty zębów robione w Turcji

Piękne zęby są marzeniem chyba każdej kobiety. Niestety natura nie każdego obdarzyła hollywoodzkim uśmiechem, dlatego wiele osób decyduje się na wstawienie implantów. Nie jest to jednak tani zabieg. Przynajmniej w Polsce za pojedynczy implant należy zapłacić około 5 tysięcy złotych, co w sumie za wymianę wszystkich zębów daje kolosalną kwotę około 140 tysięcy złotych. No niestety nie każdego stać na taki wydatek. W takiej sytuacji młode kobiety decydowały się na wykonanie zabiegu w Turcji. Tam bowiem za wstawienie kompletu implantów płaci się 30-40 tysięcy. Ta cena kusi wiele influancerek z całego świata, które chcą pokazywać się w mediach społecznościowych z perfekcyjnym uśmiechem. I owszem efekty są spektakularne. Po czym poznać "Turkey teeth"? - To bardzo białe, idealnie prostokątne i atrakcyjne wizualnie zęby, w których gustują milenialsi i gwiazdy mediów społecznościowych - mówił dla The Indian Express doktor Suman Yadeva.

Groźne powikłania po zabiegu wstawiania implantów w Turcji

"Tureckie zęby" mają też ciemną stronę. Choć wyglądają zjawiskowo, to coraz częściej w sieci pojawiają się apele młodych kobiet po tym zabiegu, dotyczące licznych powikłań. Jakiś czas temu TikTokerka Katie Inglis opowiedziała o bolesnych sutkach ubocznych po wykonaniu zębów w Turcji. Kobieta po nieudanym zabiegu musiała leczyć kanałowo 13 zębów już w swojej ojczyźnie. Okazało się, że do jej dziąseł przedostała się masa wyciskowa. To kolejny dowód na to, że tanio nie oznacza, ze dobrze. Najczęstszymi powikłaniami po wstawieniu "tureckich zębów" są: uszkodzenia nerwów, stany zapalne i długotrwały ból, a nawet trudności z przeżuwaniem. Dentyści, którzy mieli do czynienia z pacjentkami z "tureckimi zębami" wspominają również, że takie zęby nawet "gniją".

Sonda
Czy zaryzykowałbyś jak te kobiety, aby zaoszczędzić?
Stomatologia - krzywy zgryz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE