Pirovac, Chorwacja

i

Autor: Shutterstock Pirovac, Chorwacja

Wakacje w Chorwacji

Chorwacja. Koniec z „rezerwacją” miejsca na plaży. Kary takie, że paragony grozy się chowają

2022-08-04 18:25

Podczas gdy plażowicze nad Bałtykiem często chcą zająć najlepsze miejsce blisko morza, odgradzają się parawanem, turyści w Chorwacji walczą o miejsce zostawiające na plaży ręczniki i leżaki. Władze popularnych turystycznych miast w Chorwacji postanowiły zrobić z tym porządek i wprowadziły zakaz takiego „rezerwowania” miejsc na plażach. Za złamanie przepisów jest wysoki mandat.

Wakacje w Chorwacji to kolejny rok z rzędu turystyczny hit wśród Polaków. Nasi rodacy uwielbiają spędzać urlop nad Adriatykiem. Łatwy dojazd samochodem z Polski, pyszna kuchnia i gwarancja pogody sprawiają, że wczasy w Chorwacji są bardzo atrakcyjne. Jednak, jak się okazuje turyści wszędzie zachowują się podobnie. Popularny ostatnio trend „rezerwacji” miejsca na plaży czy przy hotelowym basenie dotarł także nad Adriatyk. Władze miejscowości Pirovac w północnej Dalmacji powiedziały stanowcze nie takim praktykom. Teraz „bezpańskie" ręczniki i leżaki, które miały rezerwować przestrzeń będą usuwane z plaży.

ZOBACZ TEŻ: Chorwacja. Ceny paliwa i żywności. Ile kosztują wakacje 2022 w Chorwacji?

- Pracownicy przedsiębiorstwa użyteczności publicznej rano odwiedzają plaże na terenie gminy Pirovac i usuwają przedmioty pozostawione w nocy lub we wczesnych godzinach porannych. Wszystkich odwiedzających plaże prosimy o przestrzeganie regulaminu i decyzji w sprawie przepisów komunalnych – informuje tamtejszy zakład gospodarki.

Według nowych przepisów obowiązujących w miejscowości Pirovac, ci którzy nie podporządkują się regułom, muszą liczyć się z mandatem. Kary wynoszą od 500 do 1500 kun czyli od około 315 zł do około 1000 zł. W tym roku takie same przepisy wprowadziła miejscowość Baška wyspie Krk. A także inne miasto Kvarneru -  Novi Vinodolski.

NIE PRZEGAP: Ten kierunek jest idealny na wakacje samochodem! Zaplanuj najwygodniejszą trasę do Chorwacji i sprawdź ceny dojazdu

Sonda
Czy mandaty za "rezerwacje" miejsca na plaży to dobry pomysł?

Wakacje w Chorwacji. Pirovac - atrakcje

Pirovac to urokliwe miasteczko północnej Dalmacji, około 25 km od Šibenika. Jedną z atrakcji miejsca jest jego malownicze położenie u wybrzeża Zalewu Pirovackiego w otoczeniu lasów i winnic. Turystów przyciągają piękne zatoczki i ich żwirowe plaże: Sitnica, Vrulje, Makirina i Vrilo. Z kolei na wysepce Sustipanac można odnaleźć ustronne i ciche plaże z których chętnie korzystają także miejscowi. Zatoka Makirina słynie z leczniczego błota, które jest wykorzystywane w talasoterapii. Odnajdą się tu rodziny z dziećmi ale i zapaleni wędkarze. W pobliskim jeziorze Vranskim można złowić sumy, szczupaki i karpie.

ZOBACZ TEŻ: Nowa trasa w Chorwacji gotowa. Robert Makłowicz apeluje do Polaków: Nie zapominajcie o Bośni i Hercegowinie

Tańczące z Promocjami 29.07