Lato nad jeziorem

Gdzie nad wodę w Polsce? 5 malowniczych miejsc na odpoczynek nad jeziorem

2023-08-18 17:06

Gdzie nad jezioro w wakacje z dziećmi i bez? Upalne tegoroczne lato zachęca do spędzania czasu nad wodą. Dzikie plaże, ale i strzeżone kąpieliska, a do tego niepowtarzalny klimat, który oferują polskie jeziora, sprawia, że coraz chętniej wybieramy wypoczynek właśnie w takich miejscach. W Polsce jest około siedmiu tysięcy jezior, które z nich wybrać na urlop?

Wakacje nad jeziorem w Polsce kojarzą się głównie z urlopem na Mazurach. I choć mazurskim jeziorom nie można odmówić niesamowitego klimatu, to w kraju jest znacznie więcej miejsc, w których można odpocząć nad wodą. Jeśli zastanawiasz się, gdzie odnajdziesz spokój, czystą wodę, niesamowitą przyrodę, ale i moc atrakcji dla dzieci oraz dorosłych, możesz skorzystać z 5 propozycji, ekspertów Magazynu Travelist, które znajdziesz w galerii poniżej.

ZOBACZ TEŻ: Gdzie w Polsce na weekend? 6 pomysłów na wycieczkę pełną atrakcji

QUIZ. Test z geografii. Najpiękniejsze jeziora w Polsce. Odgadniesz ich nazwy?

Pytanie 1 z 10
Ponoć najpiękniej wygląda o świcie. Unosi się wtedy nam nim lekka mgła i wydawać by się mogło, że rozpościerają się przed nami morskie wody. Nic dziwnego, bo to największe w jezioro w Polsce czyli
Jezioro w Dąbiu koło Zielonej Góry