LOT nawiązał współpracę z JetBlue. Do USA i na Karaiby polecimy na jednym bilecie

i

Autor: Art Service / Super Express LOT nawiązał współpracę z JetBlue. Do USA i na Karaiby polecimy na jednym bilecie

Podróż samolotem

Loty z Polski do USA na jednym bilecie. LOT nawiązał współpracę z JetBlue. Zapowiada się łatwiejsze podróżowanie i więcej połączeń

2022-10-05 16:20

Loty z Polski do Stanów Zjednoczonych będą łatwiejsze. Będzie można polecieć na jednym bilecie nawet jeśli w planie są przesiadki. Polskie Linie Lotnicze LOT nawiązały współpracę z amerykańskim przewoźnikiem. Dzięki umowie z JetBlue będzie można polecieć z Polski do wielu miast w USA i odwrotnie. A to nie wszystko, bo do dyspozycji pasażerów LOT-u będą także połączenia m.in. na Karaiby, Kubę, Dominikanę czy do Meksyku. JetBlue obsługuje 108 lotnisk w 29 krajach.

Loty z Polski do USA i wielu innych krajów na jednym bilecie będą możliwe dzięki umowie interline między PLL LOT i JetBlue. Dla pasażerów polskiego przewoźnika to znaczne ułatwienie, szczególnie w przypadku opóźnionego lub anulowanego rejsu. Kolejnym atutem dla podróżników jest większy wybór w siatce połączeń. Do systemu sprzedaży LOT-u trafiły także połączenia JetBlue. Do tej pory krajowe linie współpracowały z amerykańskimi w ramach lotów z przesiadką na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Teraz pasażerowie będą mogli dostać się do miejsc docelowych m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku czy Dominikanie. Na jednym bilecie z Warszawy i Budapesztu można polecieć m.in. do Bostonu, San Francisco oraz Palm Beach. JetBlue jest obecnie największym przewoźnikiem na lotniskach w Bostonie, Fort Lauderdale-Hollywood, Los Angeles, Orlando, San Juan. W siatce połączeń są także loty pomiędzy Nowym Jorkiem a Londynem oraz w USA i z USA na Karaiby i do Ameryki Łacińskiej.

Loty do USA. Co oznacza podróż na jednym bilecie?

Oprócz dodatkowej siatki połączeń umowa interline między PLL LOT i JetBlue daje pasażerom możliwość podróży na jednym bilecie. W praktyce oznacza to, że w ramach jednego biletu lotniczego można polecieć z Polski do np. dowolnego miasta w USA, które obsługuje amerykański przewoźnik. Dodatkowo na wszystkich odcinkach podróży obowiązuje jednolita polityka bagażowa i warunki transferowe. W razie opóźnienia, któregoś z rejsów można bez problemów przebukować go na kolejny.

LOT do Ameryki. Nowy rekord polskiego przewoźnika

Polskie Linie Lotnicze LOT podkreślają, że rynek amerykański jest strategicznym dla rozwoju firmy. W 2022 roku polski przewoźnik ustanowił nowy rekord – 42. połączeń z USA. Poprzedni, z roku 2019 wynosił 41. 30 proc. przychodów sprzedaży w 2022 wygenerował rynek amerykański.

Sonda
Zamierzasz polecieć do USA w 2022 roku?
Kolejarze dostaną nowe nowoczesne pociągi do naprawy torów. Podpisali umowę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany