Pełnia Śnieżnego Księżyca 2021. Kiedy jest pełnia w lutym i dlaczego to dobry czas, by zadbać o zdrowie?

2021-02-23 16:28 AM
Pełnia Śnieżnego Księżyca/ zjdięcie ilustracyjne
Autor: Pixabay Pełnia Śnieżnego Księżyca/ zjdięcie ilustracyjne

Kiedy wypada pełnia Księżyca w lutym 2021 roku? Dlaczego to zjawisko nazywamy Śnieżną Pełnią i kiedy będzie można je obserwować? Mamy informacje dla fanów nocnego nieba i Srebrnego Globu. Sprawdziliśmy też, jak Księżyc w najbliższych dniach będzie wpływał na nas i najbliższe otoczenie. Czeka nas trudny, ale dobry czas!

Księżyc w pełni to zawsze gratka dla miłośników obserwacji nocnego nieba. Każda ma inna nazwę i niesie ze sobą coś niezwykłego w zależności od tego w jakim znaku zodiaku się znajdujet. Zjawisko w lutym ma kilka nazw. Najpopularniejsza to: Pełnia Śnieżnego Księżyca. Inne, to Burzowa lub Głodna Pełnia Księżyca. Określenia pochodzą od pogody w lutym w Ameryce Południowej, która była z reguły zimna i śnieżna, a zapasy żywności z ubiegłego roku powoli się kończyły. Lutowej pełni nadawano magiczne, symboliczne znaczenie. Była zapowiedzią nadchodzących zmian w przyrodzie. Kiedy będziemy mogli obserwować pełnię Śnieżnego księżyca w lutym?

ZOBACZ TEŻ: Trzy rytuały na Śnieżną pełnię Księżyca. ZOBACZ, jak wzmocnić organizm

Kiedy jest pełnia w lutym?

Druga pełnia Księżyca w 2021 roku wypada 27 lutego około godziny 09:19. Jeśli niebo będzie bezchmurne w Polsce będziemy mogli oglądać Księżyc w całej okazałości. Na obserwację nieba warto wybrać się za miasto - w góry, nad morze, leśne polany – tam dociera najmniej sztucznego światła.

Pełnia Śnieżnego Księżyca w Pannie. Zadbaj o zdrowie i marzenia!

W lutowej pełni Słońce i Księżyc ustawiają się do siebie w opozycji w rozmarzonych Rybach oraz wnikliwej i analitycznej Pannie. To zderzenie marzeń z rzeczywistością, przy czym te pierwsze, nie będą na spalanej pozycji! Panna to znak zodiaku, który rządzi pracą i życiem codziennym. Księżyc w tym czasie będzie miał wpływ na wszystko: pracę i jej środowisko, o stabilność, zwycięstwo, samodoskonalenie i dbanie o siebie. Panna rządzi naszym układem nerwowym, jelitami, narządami jamy brzusznej. To doskonały moment na dietę, detoks i ogólne zadbanie o siebie. To również czas na snucie marzeń, które uda nam się zrealizować! Energia znaków i Księżyca pozwoli nam uwzględnić nawet nagłe zmiany bez zaburzenia naszego rytmu. Wielu zrozumie, że dzięki stałej, codziennej pracy może odnieść sukces nie tylko na polu zawodowym. Dla tych, którzy z rutyna są na bakier, to będzie trudny czas, ale w końcu zrozumieją, że nawet najbardziej wolny duch potrzebuje porządku dnia.

Odkrywają podwodne tajemnice w ramach akcji "JEZIORA TAJEMNIC"
Najnowsze