QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Najpiękniejsze jeziora w Polsce. Odgadniesz ich nazwy?

2022-06-23 5:03
Jezioro Mamry
Autor: SHUTTERSTOCK Jezioro Mamry

Piękne, czasami wręcz sielankowe krajobrazy oraz doskonałe warunki do żeglowania, pływania kajakiem i leniuchowania na plaży. Jeziora w Polsce śmiało mogą konkurować z nadmorskimi kurortami. Mimo, że stanowią zaledwie jeden procent powierzchni kraju to jest w czym wybierać. Najpiękniejsze z nich położone są w rożnych miejscach Polski. Nie tylko na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich lub w samym sercu gór ale także nad morzem i w centrum miast. Wybraliśmy 10, naszym zdaniem, najpiękniejszych jezior w Polsce – odgadniesz ich nazwy? Sprawdź się w naszym quizie i rozwiąż czwartkowy test z geografii.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Najpiękniejsze jeziora w Polsce. Odgadniesz ich nazwy?

Pytanie 1 z 10
Ponoć najpiękniej wygląda o świcie. Unosi się wtedy nam nim lekka mgła i wydawać by się mogło, że rozpościerają się przed nami morskie wody. Nic dziwnego, bo to największe w jezioro w Polsce czyli

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.