3 największe bzdury na temat miłości i związków!

2016-01-22 18:00

Wszyscy powtarzają "złote myśli" i rady dotyczące związków i rzekomo prawdziwej miłości, jednak w praktyce często okazuje się, że to zwykłe bzdury, które nie mają żadnego związku z rzeczywistością. Poznaj 3 największe mity dotyczące miłości!

1. Jak kocha, to poczeka - najsłynniejsza "złota myśl" dotycząca miłości, słyszał ją na pewno każdy. Jest to jedna, wielka bzdura! Po pierwsze, doprowadza to testowania, grania i sprawdzania granic wytrzymałości drugiej strony (niektórzy chcą wiedzieć, jak długo ktoś poczeka, a więc i jak bardzo kocha!). To okrutna zabawa uczuciami! Po drugie, o ile faktycznie ktoś kochający może poczekać w niektórych momentach życia (np. gdy ukochana osoba wyjeżdża na jakiś czas), o tyle na pewno nie warto przesadzać i sprawdzać cierpliwości ukochanej osoby w błahostkach. Może się okazać, że w ten sposób okazujemy brak szacunku. A to nie ma już nic wspólnego z miłością, prawda?

2. Prawdziwa miłość wszystko przetrzyma - bzdura! Nie przetrzyma i też nie warto, by przetrzymała. Bicie, upokarzanie, zdrady, brak szacunku - w takich kwestiach nie ma co myśleć o sile miłości. Jej po prostu w tej relacji nie ma!

3. Każdy mężczyzna/każda kobieta jest taki sam/sama - to zwykła generalizacja i uproszczenie. Dobrze wiemy, że nie wszyscy są tacy sami. W końcu na pewno nie jesteś identyczna jak twoje przyjaciółki, a nawet siostra. Jakim więc cudem mężczyźni mają być identyczni? Owszem, niektórzy pewnie mają wspólny punkty, ale nie oznacza to, że faceci niczym się między sobą nie różnią.

Zobacz: 7 powodów, przez które facet może ODEJŚĆ do innej!

Przeczytaj też: Polacy żyją w związkach bez miłości częściej niż większość innych mieszkańców Europy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE