Niewinne komary, meszki i ich grzeszki. Jak się bronić, chronić i leczyć

i

Autor: Shutterstock

Sposoby na owady

Babciny sposób na odstraszenie meszek. Domowy spray zadziała niczym profesjonalny odstraszacz. Proste i tanie składniki skutecznie przepędzą meszki

2023-06-09 4:35

Meszki potrafią być potwornym utrapieniem. Właśnie zaczął się na nie sezon i zewsząd atakuje odpoczywających na działkach i w gródkach Polaków. Trudno się ich się pozbyć, a klasyczne preparaty na komary i kleszcze zawodzą. Jak się pozbyć meszek? Okazuje się, że nasze babcie znały banalnie prosty i naturalny sposób, które przepędza meszki. Wystarczy, ż e przygotujesz domowy spray, a będzie mógł znów cieszyć się błogi wypoczynkiem na świeżym powietrzu bez atakujących Cię owadów.

Babciny trik odpędzi meszki. Jak pozbyć się meszek?

Meszki potrafią być wkurzające. Są małe, wszędobylskie i atakują całymi chmarami. Ich ugryzienia, podobnie jak ukąszenia komarów są swędzące i bolące. Co gorsza, klasyczne spraye na owady często zawodzą w walce z meszkami. Początek czerwca to czas gdy meszki wykazują wzmożona aktywność i atakują Polaków wypoczywających na długim urlopie. Czy w walce z meszkami jesteśmy skazani na porażkę? Niekoniecznie, w tym przypadku warto sięgnąć po ludowe sposoby. Jeden z nich pomoże Ci skutecznie odstraszyć meszki i cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzy. Wystarczy, że sprawdzisz, czego meszki nie lubią. Okazuje się, że meszki nie przepadają na naturalnymi olejkami. Domowe odstraszacze na meszki to między innymi: 

Zobacz także: Genialny odstraszacz na kleszcze. Wysmaruj siebie oraz zwierzęta, a kleszcze nie będą Cię zauważać. Fachowy sposób, który zdradził leśnik. Warto go poznać przed długim weekendem

  • olejek lawendowy,
  • olejek eukaliptusowy,
  • olejek z drzewa herbacianego,
  • olejek goździkowy,
  • olejek waniliowy,
  • olejek miętowy.

Jak przygotować domowy spray na meszki? 

Domowy odstraszacz na meszki jest banalnie prosty w przygotowaniu. Wystarczy, że zmieszasz 50 kropel wybranego olejku zapachowego ze 100 ml oleju roślinnego. Całość porządnie wymiesza i przelej do butelki z atomizerem. Tak przygotowanym sprayem możesz spryskać siebie i dzieci. Meszki będą omijać Was szerokim łukiem.  

Sonda
Co robisz, by odstraszyć komary?
TZP - produkty na komary Maosquito