Jak wyczyścić zmywarkę?

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić zmywarkę?

Naturalne sposoby na sprzątanie

Bajerancki trik na wyczyszczenie zmywarki. Zrób to, a będzie nieskazitelnie czysta i pachnąca

2022-08-04 13:52

Jak wyczyścić zmywarkę, aby była czysta i pachnąca? Zapewne to pytanie zadajesz sobie, gdy ze zmywarki zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach, który potrafi uprzykrzyć życie. Zmywarkę, tak jak każdy inny sprzęt AGD należy regularnie myć, gdyż gromadzą się w niej resztki jedzenia, które z czasem zaczynają wręcz śmierdzieć. Sprawdź, jak krok po kroku wyczyścić zmywarkę. Ten trik na mycie zmywarki na pewno cię zachwyci.

Co zrobić, gdy śmierdzi ze zmywarki?

Zmywarka, tak jak każdy sprzęt AGD, który znajduje się w mieszkaniu i jest używany przez jego domowników, powinna być regularnie czyszczona. Zaleca się, aby filtry i koszyczki na naczynia myć raz na 2 tygodnie, natomiast samą zmywarkę wyczyścić co najmniej raz na 2 miesiące. Dlaczego to takie ważne? Otóż w zmywarce gromadzą się resztki jedzenia, które pod wpływem wilgoci zaczynają gnić i wydzielać nieprzyjemny zapach. Kolejną kwestią jest grzyb i pleśń, która potrafi się wyhodować na uszczelkach zmywarki. Owszem niektóre zmywarki są wyposażone w specjalną funkcję czyszczenia, dzięki czemu bez większego problemu można utrzymać komory urządzenia w dobrym stanie. Do wyczyszczenia zmywarki możesz wykorzystać profesjonalne preparaty lub domowe metody z zastosowaniem m.in. kwasku cytrynowego, octu czy sody oczyszczonej.

Jak wyczyścić zmywarkę krok po kroku

Najpierw wyciągnij filtr zmywarki i wyczyść go z resztek jedzenia. Rozłóż go na części i każdą z nich namocz w gorącej wodzie z dodatkiem octu. Po 15 minutach dokładnie wymyj go szczoteczką i płynem do mycia naczyń, a następnie umieć na swoim miejscu w zmywarce. Teraz czas na kręcące się ramiona, które rozprowadzają wodę podczas mycia. Odepnij je i umyj płynem do naczyń w bieżącej wodzie. Jeśli zauważysz, że otwory w tych skrzydłach są zapchane, usuń brud wykałaczką. Przedostatnim krokiem do czystej i pachnącej zmywarki jest dokładne umycie uszczelek i brzegów urządzenia. Możesz to zrobić gąbką nasączoną płynem do mycia naczyń. Kiedy wykonasz te wszystkie czynności, włóż do zmywarki specjalny środek do czyszczenia zmywarek i nastaw program na co najmniej 60 stopni. Jeśli nie masz takie detergentu, możesz go zastąpić sodą oczyszczoną. Jak wyczyścić zmywarkę sodą oczyszczoną? Do pojemnika na kapsułki, wsyp sody i ustaw program mycia na co najmniej 60 stopni Celsjusza. Po zakończeniu mycia zmywarka będzie czysta i pachnąca.

Sonda
Używasz sody w domowych porządkach?
Soda oczyszczona - 10 sprytnych zastosowań sody w kuchni
Nasi Partnerzy polecają