Sposób na pędraki

i

Autor: shutterstock

Pozbądź się szkodników

Biorę kilka liści tej rośliny i zalewam wodą. W mig pozbywam się pędraków z ogródka. Ohydne robaki padają trupem. Sposób na zwalczenie pędraków

2024-04-03 5:17

Pędraki to rodzaj szkodników, które często pojawiają się w ogrodach. To najczęściej gatunki chrząszcza majowego, jelonka rogacza oraz guniaka czerwczyka. Wszystkie te owady składają jaja w ziemi, skąd później wykluwają się larwy. Są one prawdziwymi szkodnikami w ogrodzie i potrafią wyrządzić ogromne straty. Gdy tylko zauważysz charakterystyczne larwy lub żółte plamy na chodniku to zacznij działać. Ten domowy oprysk na pędraki sprawi, że larwy padną martwe, a ty będziesz mieć spokój.

Domowy oprysk na pędraki. Do wody dodaj kilka liści tej rośliny, a pędraki przestaną być problemem

Wiosna to czas, gdy w ogrodzie mogą pojawić się pędraki. To żarłoczne larwy popularnych owadów, które potrafią wyrządzić ogromne szkody. Pędraki żywią się korzeniami przez co mogą doprowadzić do całkowitego obumarcia roślin. Uszkodzone systemy korzeniowe roślin uniemożliwiają im pobór wody i składników odżywczych z gleby. Pędraki są wyjątkowo żarłoczne i mogą spustoszyć cały ogród. Jeżeli zauważysz na trawniku charakterystyczne żółte plamy oraz same larwy zacznij natychmiastowo działać. W zwalczaniu pędraków skuteczna jest roślina wrotyczu pospolitego. Należy przygotować z niej gnojówkę, a potem spryskać miejsca, gdzie pojawił się pędraki. Przygotuj około 1 kg liści wrotyczu i zalej go 10 l wody. Całość odstaw na około 2 tygodnie, codziennie mieszając roztwór. Po tym czasie oprysk na pędraki jest gotowy. Wystarczy, że spryskasz trawnik i wszystkie miejsca gdzie występują robaki. Regularnie pozbywaj się martwych larw. Charakterystyczny zapach wrotyczu sprawia, że pędraki wychodzą na powierzchnię i często są zjadane przez ptaki. 

Jakie rośliny odstraszają pędraki? To Twoi naturalni sprzymierzeńcy

Są pewne rośliny, które po zasadzeniu odstraszają pędraki z Twojego ogrodu. Larwy nie lubią ich zapachu i nie przebywają tam, gdzie rosną te rośliny. To między innymi cebula, gorczyca oraz gryka. Szczególnie skuteczna jest ta ostatnia. Gryka zawiera bowiem taninę, która jest wyjątkowo trująca dla pędraków. Posadź ją w ogrodzie, a będziesz mieć spokój. 

Rośliny i zioła przynoszące szczęście i bogactwo

Widzowie oburzeni po prezentacji kandydatów do "Rolnik szuka żony". W 11. edycji zobaczymy... znaną influencerkę
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki