Jak czyścić blaty kuchenne?

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Sposoby na sprzątanie

Błysk patent na czyszczenie blatów kuchennych. Raz na zawsze pozbędziesz się tłustych plam i zacieków. Jak myć blaty kuchenne, by te błyszczały jak nowe

2023-02-03 11:02

Jak czyścić blaty kuchenne, by te zawsze zachwycały blaskiem? Kto z nas nie marzył o blatach kuchennych niczym z reklamy. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna i wystarczy przysłowiowa sekunda, by blaty kuchenne pokrywały się brudem, tłuszczem i zaciekami niewiadomego pochodzenia. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który pomoże Ci utrzymać blaty kuchenne w czystości. Dzięki temu brud nie będzie na nich osiadał, a kuchnia zalśni czystością.

Jak czyścić blat kuchenny? Proste triki, które sprawią, że kuchnia zalśni 

Każda kobieta to zna, blat kuchenny został przez nas pięknie wyszorowany, a tu przychodzi nasz mężczyzna, kroi pomidora i wszystko ląduje na owym blacie. Od razu powstają plamy i zacieki. Wystarczy chwila, a blaty kuchenne pokrywają się brudem i tłuszczem. Blat kuchenny to miejsce, gdzie przyrządzamy jedzenie, kroimy, obieramy czy siekamy, dlatego jego czystość jest niezwykle ważna. Często aby domyć blat w kuchni wystarczy miękka ściereczka i odrobina płynu do naczyń, jednak są także sposoby, które sprawią, że plamy nie będą pojawiały się tak często, a także będą łatwiejsze do usunięcia. W wielu sklepach znajdziesz specjalne detergenty do mycia blatów, możesz również postawić na domowe metody.

Zobacz także: Rzetelny trik na czyszczenie piekarnika bez szorowania. Użyj tego, a nawet stary tłuszcz rozpuści się na twoich oczach. Piekarnik jak nowy

Czyszczenie blatów w kuchni. Co zrobić, by brud się do niech nie lepił?

Jak zawsze w przypadku sprzątania, do mycia blatów przyda się soda oczyszczona i ocet. Wymieszaj je z wodą i tak przygotowanym roztworem przemyj blat. W ten sposób wyczyścisz nawet najbardziej oporny brud, w tym plamy po burakach i jagodach. Jeżeli Twoim problemem są tłuste plamy to postaw na kwasek cytrynowy lub samą cytrynę. Posyp zatłuszczone miejsce solą, a potem dodaj sok z cytryny. Zostaw na kilka minut i wszystko przemyj detergentem. Rób to raz, w tygodniu, a na Twoich blatach nie będzie osiadał tłuszcz. 

Sonda
Stosujesz domowe środki podczas porządków?
Tańczące z promocjami 2 luty 2023
Nasi Partnerzy polecają