Liście laurowe

i

Autor: Shutterstock Liście laurowe od wieków nadają potrawom charakterystyczny aromat

To działa!

Bolą Cię stawy i pocą Ci się stopy? Weź z kuchni liście laurowe i przygotuj napar. Efekty przejdą Twoje oczekiwania

2023-03-30 8:39

Liście laurowe to przede wszystkim bomba smaku podczas gotowaniu zup i mięsnych sosów. I choć stosowane są przede wszystkich w kuchni, to mają również szereg prozdrowotnych właściwości, które pomogą nam uporać się z popularnymi dolegliwościami. Wystarczy, że przygotujesz napar z liści laurowych, który pomoże na potliwość stóp oraz rozprawi się z bolącymi stawami. Ta niepozorna przyprawa może Cię zaskoczyć.

Niepozorne przyprawa rozprawi się z wieloma dolegliwościami. Jak stosować liście laurowe?

Liście laurowe to jedna z najpopularniejszych przypraw stosowanych w polskiej kuchni. Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej żadne zupy oraz gulaszu. Genialnie wzbogaca ona smak każdego dania i pełna jest wielu witamin. Liście laurowe posiadają między innymi: witaminę A, witaminy z grupy B, witaminę C oraz minerały, takiej jak: żelazo, magnez, miedź, mangan, cynk oraz selen. Posiadają one szereg prozdrowotnych właściwości, działają grzybobójczo, przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Aby w pełni wykorzystać ich potencjał może stosować liście laurowe nie tylko w kuchni. Warto przyrządzić z nich wywar i namoczyć w nim stopy. Działa one rewelacyjnie na nadmierną potliwość stóp, nawilża skóra, a nawet pomaga na bolące stawy i pomaga w leczeniu grzybicy. 

Zobacz także: Ten trik na dekorowanie ścian podbija TikToka. Genialny sposób z PRL-u wraca na salony! Kosztuje grosze, a sprawi, że pokój będzie wyglądał obłędnie

Napar z liści laurowych na potliwość stóp

Osoby zmagające się z tym problemem powinny regularnie moczyć stopy w naparze z liście laurowych. Doskonale ogranicza on wytwarzanie poty, redukuje brzydki zapach oraz prewencyjnie działa przeciwbakteryjnie. 

Napar z liści laurowych na bolące stawy

Ból i obrzęk stawów można zredukować przygotowując kąpiel dla stóp. Liście laurowe rozgrzeją i złagodzą obrzęki. Polecane są w przypadku bólów reumatycznych oraz artretycznych. Możesz je stosować także na stłuczenia. 

Sonda
Znaleś/aś takie zastosowanie liści laurowych?
Bracia z Podborza spędzą święta w normalnym domu
Nasi Partnerzy polecają