Sposób na bezsenność

i

Autor: Shutterstock

Problemy ze snem

Cierpisz na bezsenność? Wypij przed snem ten napój. Będziesz spać jak dziecko

2023-08-11 11:29

Bezsenność to problem, który dotyka wiele osób i ma różne przyczyny. Jednak brak regenerującego snu przez długi czas może poważnie odbić się na naszym zdrowiu, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nią radzić. Dr Michael Breus pokazał genialny napój, który pomoże w walce z bezsennością. Przekonuje, że po wypicie tej mikstury z bananem problem zniknie, a Ty będziesz spać jak dziecko.

Naturalny napój to sposób na bezsenność

Bezsenność może mieć wiele przyczyn - zaczynając od tych związanych z nieregularnym trybem życia, aż po zaburzenia psychiczne. W niektórych przypadkach wystarczy zmiana nawyków, aby problem zniknął. Jeśli masz problemy ze snem i zaśnięciem, to koniecznie wypróbuj naturalny, domowy sposób na bezsenność. Tą metodą podzielił się w mediach społecznościowych Dr Michael Breus, znany na TikToku jako Sleep Doctor. Podzielił się ze swoimi obserwatorami przepisem na napój poprawiający jakość snu. Banana należy dokładnie umyć, odciąć końcówki, a następnie wraz ze skórką zagotować w 3 szklankach wody do momentu aż banan zrobi się brązowy. Następnie napar dokładnie przecedź. Kiedy wystygnie, wypij go. Banany to źródło składników, które pozytywnie wpływają na jakość snu. Zawierają: potas, magnez i tryptofan, a także witaminy z grupy B oraz mangan i miedź. Sam Sleep Doctor określił ten napój mianem "naturalnej tabletki nasennej".

Co zrobić, aby szybko zasnąć? 6 zasad dobrego snu

Bezsenność w niektórych przypadkach jest spowodowana nieodpowiednimi nawykami i nieregularnym trybem życia. Dlatego przestrzegaj kilku zasad higieny snu, a będziesz spać spokojnie i twardo.

  1. Kładź się spać i wstawaj o tej samej porze każdego dnia, również w weekendy.
  2. Nie kładź się do łóżka głodna lub przejedzona.
  3. Utrzymuj swój pokój w chłodzie, ciemności i ciszy.
  4. Ogranicz lub po prostu odpuść drzemki w ciągu dnia.
  5. Zadbaj o aktywność fizyczną w ciągu dnia.
  6. staraj się oczyścić swój umysł przed snem. Wycisz się i nie zadręczaj się problemami.
Sonda
Masz problemy ze snem?
Sen o Victorii w Katowicach

Quiz. Najtrudniejsze zagadki matematyczne. Dasz sobie z nimi radę?

Pytanie 1 z 9
Na imprezie bawi się 85 osób, o 9 mężczyzn więcej niż kobiet. Ile kobiet jest na imprezie?