Ciężarne zabierają na porodówkę grzebień. To nieziemski sposób na zmniejszenie bólu porodowego

i

Autor: Shutterstock Ciężarne zabierają na porodówkę grzebień. To nieziemski sposób na zmniejszenie bólu porodowego

Skuteczny patent na ból porodowy

Sensacyjny sposób na łagodzenie bólu porodowego. Działa prawie, jak znieczulenie

2022-08-02 6:55

Ból porodowy jest nie do zniesienia - to potwierdzi każda kobieta, która poród ma za sobą. Dlatego każda przyszła mama zrobi wszystko, aby zmniejszyć ból porodowy do minimum. Coraz częściej ciężarne przychodzą na porodówkę z grzebieniem. Wbrew pozorom nie służy im on wówczas do czesania włosów, a ma spełniać o wiele ważniejszą funkcję. Położna wyjaśniła, w jaki sposób grzebień ma łagodzić ból podczas porodu.

Ból podczas porodu - jak go złagodzić?

Ból podczas porodu jest nieodłączną jego częścią. Dzięki tym bolesnym skurczom macicy dochodzi do rozwarcia ujścia szyjki macicy, aby główka dziecka mogła przez nią przejść. Dodatkowo za ból odpowiedzialne jest również dziecko, które główką uciska na nerwy w okolicy kręgosłupa, co wywołuje bóle w krzyżu. Jednym słowem poród boli i to bardzo, dlatego nie dziwi fakt, że przyszłe mamy pragną zrobić wszystko, aby sobie w tym trudnym momencie ulżyć i zmniejszyć ból porodowy. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest znieczulenie zewnątrzoponowe. Jednak ten sposób znieczulenia może nieść wiele niepożądanych skutków, np. osłabienie skurczów macicy lub doprowadzić do gwałtownego obniżenia się ciśnienia tętniczego rodzącej. Istnieje wiele naturalnych sposobów na ból porodowy. Jednym z nich jest wzięcie ciepłego prysznica. Ciepła woda oblewająca dół brzucha oraz plecy rozszerza naczynia krwionośne, narządy są lepiej ukrwione i rozluźnia mięśnie, co daje uczucie ukojenia oraz przyspiesza postęp porodu. Pomocny może być również masaż dolnej części pleców, jedna do tego potrzebna jest osoba towarzysząca. Na wielu porodówkach kobietom proponowany jest gaz rozweselający, czyli podtlenek azotu z tlenem. Wykazuje on działanie przeciwbólowe i znieczulające.

Grzebień ma zmniejszać ból porodowy

Ciężarne kobiety na forach internetowych doradzają sobie, aby na porodówkę koniecznie zabrać ze sobą grzebień. Po co? Położna, która od lat pomaga kobietom przygotowywać się do porodu, tłumaczy, że grzebień działa jak akupunktura i sprawia, że ciało na chwilę zapomina o bólu. Wiele mam chwali tę metodę na zmniejszenie bólu porodowego. Chodzi o to, aby podczas nadchodzącego skurczu wbijać ząbki grzebienia w wewnętrzną część dłoni.

Sonda
Znieczulenie podczas porodu - tak czy nie?
Najważniejsze rzeczy do zrobienia przed porodem
Nasi Partnerzy polecają