Co powinno się wieszać na choince? Lista tradycyjnych ozdób, które przyciągają szczęście

i

Autor: Julita/ Pixabay Co powinno się wieszać na choince? Lista tradycyjnych ozdób, które przyciągają szczęście

Boże Narodzenie 2022

Co powinno się wieszać na choince? Tradycyjne ozdoby, które przyciągają szczęście

2022-12-06 18:31

Wśród świątecznych zwyczajów, ubieranie choinki jest jednym z najprzyjemniejszych, obok obdarowywania się prezentami. Szczególnie jeśli chodzi o dzieci, które często zastanawiają się co powinno się wieszać na choince i przygotowują własnoręcznie zrobione ozdoby. Dorośli dekorują drzewko w określonym stylu. Jednak bez wzgląd na to czy w 2022 roku wybierzecie choinkę glamour, czy postawicie na maksymalizm, warto pamiętać o ozdobach, które według tradycji przyciągają szczęście i obfitość.

To, co wieszamy na choince bardzo często zależy od naszego nastroju i upodobań, a także trendów w danym roku. W 2022 roku modne są ozdoby w pastelowych barwach. Jednak bez względu na to, czy postawimy na modne drzewko, czy udekorujemy choinkę bez oglądania się na innych, warto zawiesić kilka złotych bombek, jabłek, orzechów i szyszek. Nie zapomnij także o papierowych łańcuchach i dzwoneczkach. Dlaczego?

Co powinno się wieszać na choince?

Dekorowanie choinki to dla wielu jedno z najważniejszych przedświątecznych wydarzeń. Wiele osób z dumą prezentuje swoje drzewka w mediach społecznościowych. Na choince zazwyczaj pojawiają się światełka, które są znacznie bezpieczniejsze niż świece. Nie brakuje też łańcuchów, bombek i gwiazdy na szczycie. Jednak zgodnie z tradycją, jeśli chcemy przyciągnąć szczęście do domu powinniśmy zadbać o to, by na drzewku znalazła się chociaż jedna okrągła bombka, która jest symbolem ciągłości i powtarzalności życia. Z kolei złote i srebrne gwiazdki oznaczają spełnienie naszych najskrytszych życzeń. Jeśli chcemy, by w przyszłym roku nie opuszczało nas finansowe szczęście warto zawiesić jak najwięcej złotych bombek. Według naszych przodków, dostatek i zdrowie na przyszły rok zapewniały także ciastka, pierniczki oraz inne słodycze. Z kolei aniołki miały chronić dom i domowników przed nieszczęściem.

Co oznacza gwiazda na czubku choinki?

Gwiazda zawieszona na szczycie choinki symbolizuje Gwiazdę Betlejemską, która zaprowadziła Trzech Króli do stajenki w Betlejem, gdzie narodził się Jezus. Zawieszona na szycie ma także zapewnić domownikom bezpieczny powrót do domu, oraz powodzenie dla całej rodziny na kolejny rok.

Co oznacza jabłko na choince?

Jabłko zawieszone na choince jest symbolem życia zdrowia i miłości. Dawniej rajskimi jabłuszkami dekorowano świąteczne drzewka także po to, by zapewnić urodę i powodzenie mieszkańcom domu.

ZOBACZ TEŻ: Jaka choinka postoi najdłużej? Sprawdź, która nie gubi igieł

Co oznaczają łańcuchy i dzwonki na choince?

Papierowe łańcuchy były oznaką więzi rodzinnych. Ich wspólne przygotowywanie miało wzmocnić rodzinę. Zaś dzwonki zawieszone na choince oznaczały dobre wiadomości dla domowników przez kolejny rok.

Co oznaczają szyszki, orzechy i owoce na choince?

Dawniej na choince nie mogło zabraknąć także szyszek, żołędzi, orzechów i owoców. Czyli symboli płodności, urodzaju i dostatku. Zawieszone na świątecznym drzewku miały zapewnić domownikom dobrobyt.

Sonda
Czego nie może zabraknąć na Twojej choince?
Tańczące z Promocjami 06.12.2022
Nasi Partnerzy polecają