Cyber Monday. Czym jest i kiedy jest obchodzony?

Black Friday i Cyber Monday
Autor: źródło: pixabay.com

Za nami wielkie święto wyprzedaży, czyli Black Friday, nie oznacza to jednak, że sezon gorących wyprzedaży się zakończył. Przed klientami jeszcze Cyber Monday, czy Cyber poniedziałek. To kolejny dzień gigantycznych obniżek i okazji, który przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Czym jest Cyber Monday i kiego go obchodzimy?

Czym jest Cyber Monday? 

Cyber poniedziałek inaczej nazywany też Cyfrowym Poniedziałek albo Cybernetycznym Poniedziałkiem to święto wielkich przecen, które odbywają się w sklepach internetowych. Przywędrował on, podobnie jak Black Friday ze Stanów Zjednoczonych i obchodzony jest w pierwszy poniedziałek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. W tym roku Cyber Mondey wypada zatem 30 listopada. 

Zobacz także: Spektakularne promocje Rossmanna. Ten makijaż jest MEGA modny, a kosztuje poniżej 20 zł

W momencie gdy sklepy internetowe zyskiwały na popularności naturalną koleją rzeczy było powstanie odpowiednika Black Friday dedykowanego specjalnie zakupom online. Szacuje się, że Cyber Mondey, jak święto do nazywane jest zza oceanem, powstał około 2005 roku. 

Czytaj też: Makijaż permanentny krok po kroku. Ten efekt POWALA i odejmuje lat

Cyber poniedziałek a Black Friday

Obecnie granice między Cyber Monday, a Black Friday zacierają się, wiele sklepów organizuje wielkie promocje trwające kilka dni. W Polsce często spotykanym określeniem jest Black Weekend albo Black Week. Wyprzedaże w sklepach internetowych są co roku idealną okazją to zrobienia świątecznych zakupów. Kupując bożonarodzeniowe prezenty w Cyber Monday zawsze ma się pewność, że dojdą one na czas. Dodatkowo trwająca pandemia sprawiła, że nawet Black Friday w dużej mierze przeniósł się do świata wirtualnego. W czasach, gdy tak ważny jest dystans społeczny i ograniczania kontaktów  międzyludzkich to zakupy online wydają się najbezpieczniejszym pomysłem 

ESKA XD EXTRA
Najnowsze