Bierzesz urlop w wakacje? Będziesz żył dłużej! Zaskakujące odkrycie naukowców!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Dlaczego pary rozstają się po wakacjach? Zobacz te 4 przyczyny przed romantycznym wyjazdem

2022-07-06 12:33

Lato, wakacje i wyjazdy kojarzą się z czasem wyjątkowo przyjemnym. Wiele par decyduje się na wspólne spędzenie tych chwil. Wyjazdy wakacyjne z partnerem mogą jednak nie zawsze być przyjemnymi wspomnieniami na całe życie. Okazuje się, że duża ilość związków rozpada się właśnie w wakacje. Po zakończeniu wyjazdów wakacyjnych mamy do czynienia z ogromną ilością rozstań. Dlaczego pary rozstają się po wakacjach? Zobacz, aby móc uniknąć pewnych błędów!

Istnieje kilka powodów, dlaczego związki rozpadają się właśnie w okresie wakacyjnym. Zależne są one przede wszystkim od etapu, w którym dany związek się znajduje, lecz również od czasu jego trwania. Ponadto ważne jest, ile czasu partnerzy spędzają wspólnie. Sprawdź 4 przyczyny rozstań po wakacjach, aby uniknąć popełniania tych błędów.

„Świeże związki” a ich wakacje

Jeśli Twój związek jest stosunkowo krótki – rozpoczął się na wiosnę lub w lato – musisz uważać na Wasze wspólne wakacje. Początki wszelkich związków skupiają się wokół tzw. romantycznych początków. Wspólny wyjazd na wakacje jest chwilowym zamieszkaniem ze sobą. Wtedy partnerzy mogą poznać swoje codzienne przyzwyczajenia, zobaczyć się w niekoniecznie wyjściowym stanie.

Warto przygotować się na Wasze pierwsze wspólne wakacje, aby w ciągu ich trwania nie zawieść się. Przygotuj zatem siebie, ale i swojego partnera na to, że na wakacjach poznacie inną stronę siebie.

Test dla Waszego wspólnego życia

Wakacje par dają możliwość do lepszego poznania sowich codziennych przyzwyczajeń. Nawet jeśli para ma już niekrótki staż, długie marzenia o wspólnym relaksie, mogą sprawić, że partnerzy będą ten czas idealizować. Wtedy następuje zderzenie z rzeczywistością, która nie okaże się tak idealna jak w wyobrażeniach.

W związku z tym, że taka codzienna rutyna naszego partnera może nam pokazać jego inną stronę, a także po prostu nam nie przypasować, może pojawić się myśl o tym, iż związek ten warto byłoby zakończyć właśnie po wakacjach.

Brak codziennych obowiązków

Do rozstań po wspólnym wyjeździe wakacyjnym przyczynić się może także relaks sam w sobie. Na co dzień, nawet jeśli wspólnie mieszkanie, życie przepełnione jest różnego rodzaju obowiązkami – nauka, praca czy też zajmowanie się domem. Do tego dochodzi wspólne odwiedzanie rodziny oraz czas na znajomych czy Wasze zainteresowania.

Na wakacjach czas ten jest skupiony przede wszystkim wokół jednej osoby i wspólnego odpoczynku. Jeśli zatem spędzacie wspólnie dużo czasu bez żadnych rozpraszaczy, pojawić się mogą między Wami różnice zdań, przesycenie sobą nawzajem. Warto jest nastawić się na możliwość wystąpienia takich trudności – inaczej Wasz związek może zakończyć się zaraz po wspólnych wakacjach.

Konfrontacja Waszych zainteresowań

Nawet jeśli dobrze znacie się w życiu codziennym, wakacje mogą być dla Was okazją do poznania się na nowo. Szansa taka może być czymś umacniającym Wasz związek. Z drugiej strony może to budzić pewne wątpliwości. Zdarza się bowiem, że właśnie na wakacjach między partnerami ujawniają się duże różnice w światopoglądzie i zainteresowaniach.

Problemy pojawić się mogą wtedy, gdy macie całkiem inne wizje na wakacyjny odpoczynek. Trudno się będzie dogadać, kiedy jedno z Was będzie pragnęło chodzić na huczne imprezy, pić i tańczyć do białego rana, podczas gdy drugie wakacje będzie chciało spędzić w ciszy, czytając książkę na plaży i dług spać.

Sonda
Są juz plany na wakacje?
Tańczące z promocjami 6.07.2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE