Płyn do prania ręczników

i

Autor: Shutterstock Płyn do prania ręczników

Znasz ten patent?

Dzięki poradom mojej babuni wiem, jak prawidłowo prać ręczniki. Wlewam pół szklanki do komory na płyn do płukania i nastawiam pranie ręczników. Sposób na miękkie ręczniki

2024-02-27 12:35

Pranie ręczników domowymi sposobami. W ostatnim czasie naturalne środki czystości zyskują na popularności. Coraz więcej osób rezygnuje z kupowania chemii do sprzątania na rzecz domowych specyfików. Wracamy do sposobów na pranie, z których korzystały nasze babcie. Pranie ręczników naturalnymi metodami nie tylko sprawi, że będą one idealnie czyste, ale również nie stracą swojej miękkości. Moja babcia zawsze prała ręczniki w ten sam sposób.

Czego nie powinno się używać podczas prania ręczników? 

Pranie ręczników to banalna czynność, która jednak budzi wiele wątpliwości. W jakie temperaturze prać ręczniki i czy warto dodawać do nich płyn do płukania. Przyjęło się, że ręczniki (podobnie jak pościel) powinno się prać w wysokich temperaturach. Ręczniki z uwagi na regularny kontakt ze skórą oraz z wilgocią stanowią idealnie miejsce do rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii oraz drobnoustrojów. Wysoka temperatura prania niszczy wszystkie bakterie oraz sprawia, że ręczniki są higienicznie czyste. Eksperci zalecają także, by podczas prania ręczników zrezygnować z płynu do płukania. Sprawi on, że ręczniki staną się sztywne i nieprzyjemne dla skóry. Płyn do płukania oblepia włókna i zapobiega wchłanianiu przez nie wilgoci, co sprawia, że ręczniki tracą swoją miękkość. 

Zobacz także: Wrzucam kilka gałązek do szuflady, a moje ciuchy pachną nieziemsko. W całym domu unosi się zapach relaksu i spokoju. Zadziała lepiej niż perfumowanie ubrań

Moja babcia wlewała pół szklanki tego zamiast płynu do płukania. Ręczniki był idealnie doprane i pachnące

Czym zastąpić płyn do płukania podczas prania ręczników? Odpowiedź jest oczywista. Zamiast płynu do płukania dodaj ocet. To sposób znany od dziesiątek lat, który wykorzystywały nasze babcie. Ocet posiada właściwości chroniące tkaniny oraz kolor, a także redukujące brzydkie zapachy. Pochłonie zapach stęchlizny oraz inne nieprzyjemnie zapachy. Do komory na płyn do płukania wlej pół szklanki octu i nastaw pranie ręczników. Już po pierwszym praniu zauważysz różnicę. Ręczniki będą idealnie doprane i miękkie. 

Tańczące z promocjami 22.02
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki