Dzień Zakochanych Kochasz? Nie zapomnij!

2015-02-12 16:47

Sobota, 14 lutego to wielki dzień dla zakochanych. Warto pomyśleć o ukochanej osobie i kupić jej miły prezent lub uroczy drobiazg. Najkorzystniej i najwygodniej oczywiście w sieci.

Z ankiety przeprowadzonej przez Ceneo.pl wynika, że Walentynki obchodzi już 55 proc. pytanych. To oznacza, że to anglosaskie święto przypadło do gustu zakochanym znad Wisły i Odry. Dlaczego? Pytani mówią, że to miła tradycja (25 proc.), która mobilizuje, by w codziennym pośpiechu znaleźć czas dla bliskiej osoby (12 proc.), spędzić romantyczny dzień z partnerem (18 proc.) i sprawić bliskiej osobie niespodziankę (19 proc.).

Romantycznie i niebanalnie

Większość z zakochanych zdecyduje, by kupić ukochanej lub ukochanemu jakiś prezent. - Zdecydowana większość (60 proc.) wyda na prezent od 100 do 300 zł, a co dziesiąty ankietowany nawet więcej. Co druga osoba zadeklarowała, że prezent kupi w sieci - mówi Joanna Heine, Kierownik Działu Rozwoju Produktów w Ceneo.pl. 

Pozostaje pytanie, co kupić? Niezdecydowanym podpowiadamy, że na pewno (potwierdza to ankieta przeprowadzona przez Ceneo.pl) ukochanej osobie nie przypadnie do gustu nieprzydatny i tandetny walentynkowy gadżet – maskotka, poduszka w kształcie serca, kubek z walentynkowym napisem itd. Obdarowana czy obdarowany nie ucieszy się też z praktycznego prezentu – np. skarpetek, depilatora, przeciwzmarszczkowego kremu czy sprzętu kuchennego.
Warto zaś kupić niebanalny drobiazg, kwiaty i słodycze oraz prezent rodem z sex shopu.

Tylko dla dorosłych

Kupując erotyczne gadżety chwalimy sobie zakupy w sieci. Nie tylko z uwagi na duży wybór produktów i możliwość zapoznania się z opiniami innych kupujących. Najważniejsza w takich zakupach jest anonimowość i dyskrecja. Najpopularniejsze erotyczne kategorie produktów to gadżety (51 proc.), w tym przede wszystkim wibratory oraz akcesoria BDSM (kajdanki, uprzęże, pejcze). Dużą popularnością cieszy się także odzież i bielizna (28 proc.) oraz asortyment drogeryjny czyli feromony, lubrykanty, żele do masażu i suplementy wzmagające doznania (7 proc.). Najrzadziej (2 proc.) użytkownicy wybierają biżuterię erotyczną i filmy „dla dorosłych".