Epidemia Bakterii E. coli: Zabija NOWY, nieznany SZCZEP – bardziej śmiercionośny niż znane do tej pory

2011-06-02 16:09

Za wybuch epidemii ciężkich zakażeń bakterią E.coli odpowiada nieznany dotąd szczep tego drobnoustroju. Nowa bakteria jest wyjątkowo niebezpieczna. Jest bardziej złośliwa i toksyczna niż którekolwiek znane do tej pory szczepy E. coli.

Według Światowej Organizaci Zdrowia (WHO) nowy szczep jest mutacją dwóch groźnych dla zdrowia bakterii Escherichia coli. Taka mieszanka spowodowała, że nowy rodzaj drobnoustrojów jest wyjątkowo śmiercionośny. Bardzo toksyczny i złośliwy.

>>> Wymiotowałam cała noc - czy to bakteria Coli. FORUM SE.pl

Niestety badania nie wykazały jeszcze jak doszło do mutacji i jakie leki będą najskuteczniejsze w walce z bakterią. Wciąż nie ustalono również co tak naprawdę jest źródłem zakażeń – a właśnie to już od tygodnia jest priorytetem służb epidemiologicznych w całej Europie.

Przeczytaj koniecznie: Epidemia bakterii E. coli - JAK SIĘ NIE ZARAZIĆ groźną bakterią

Nowy szczep E. coli zabił do tej pory 17 osób, z czego 16 w Niemczech, jedna ofiara pochodzi ze Szwecji.

W Niemczech walkę z bakterią toczy wciąż ponad 1500 osób. 470 z nich w wyniku zakażenia zapadło na groźny dla życia zespół hemolityczno-mocznicowy (HUS), powodowany przez toksyny bakterii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE