Jak wyczyścić szufladę an detergenty

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić szufladę an detergenty

Triki na czystą pralkę

Fachowy sposób na wyczyszczenie szuflady w pralce bez szorowania. Kamień i pleśń zniknie w kilka sekund

2022-09-13 14:13

Chcesz wyczyścić szufladę w pralce, jednak nie wiesz, jak skutecznie pozbyć się z niej pleśni, kamienia oraz osadu z proszku i płynu. Czasami na poszczególnych przegródkach pojawia się gęsty nalot z płynu, który ciężko usunąć pod bieżącą wodą. Jeśli chcesz dobrze wyczyścić pojemnik na proszek w pralce to koniecznie wypróbuj sposobu, dzięki któremu brud zniknie w kilka sekund.

Jak wyczyścić pojemnik na proszek w pralce? Sprawdzone sposoby

Szuflada w pralce to jedno z miejsc, które należy regularnie czyścić. Zaleca się, aby robić to mniej więcej raz na 2-3 tygodnie. Najczęściej to przegródka na płyn do płukania tkanin bardzo szybko się brudzi. Utrzymując szufladę na proszek w pralce w czystości, unikniesz osadu z kamienia i płynów do prania, które potem ciężko usunąć. Niestety podczas prania nie zawsze pobierany cały proszek czy płyn, a jego reszki namoczone wodą osadzają się na przegródkach w szufladzie i w jej zakamarkach. Wówczas z pralki zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach stęchlizny, co może również być wyczuwalne na upranych rzeczach. Jeśli w szufladzie pralki nie ma kamienia, to wystarczy, że ją przemyjesz pod bieżącą ciepłą wodą. Możesz również umyć ją w zmywarce na naczynia. To prosty i zarazem skuteczny sposób na pozbycie się resztek proszku i płynów z przegródek pojemnika. Jednak w przypadku, gdy na szufladzie w pralce pojawi się pleśń lub kamień, to konieczne będzie zastosowanie domowej mieszanki, która się z nimi rozprawi.

Jak usunąć pleśń i kamień z szuflady pralki

Chcesz skutecznie wyczyścić szufladę w pralce i usunąć z niej pleśń i kamień? To na szczęście nic trudnego. Wystarczy, że wysuniesz szufladę z pralki i namoczysz ją w wodzie z dodatkiem ciepłego octu z jedną łyżeczką sody oczyszczonej. Pozostaw pojemnik na proszek na 15 minut, a po tym czasie wyszoruj każdy jego zakamarek szczoteczką. Na koniec wypłucz go letnią wodą i gotowe. W przypadku, gdy nie masz ochoty szorować pojemnika, umyj go po prostu w zmywarce.

Ocet - dlaczego warto zawsze mieć w domu butelkę octu? 12 praktycznych zastosowań octu
Sonda
Przetestujesz ten sposób na mycie szuflady na detergenty?
Nasi Partnerzy polecają