Jak prać buty w pralce, aby ich nie zniszczyć? Ten trik sprawi, że będą jak nowe

i

Autor: Shutterstock Jak prać buty w pralce, aby ich nie zniszczyć? Ten trik sprawi, że będą jak nowe

Przydatne triki na domowe sprzątanie

Jak pozbyć się pleśni w pralce? Ekspresowy sposób, który sprawi, że pralka znów będzie czysta i pachnąca

2022-08-02 10:52

Pleśń w pralce to nic przyjemnego. Wbrew pozorom jednak jest to częsty problem, który wcale nie świadczy o braku czystości i nieodpowiednim sprzątaniu. Pleśń w pralce wynika z nadmiernej wilgoci w bębnie i wokół niego. To nieestetyczny problem, który może mieć wpływ nie tylko na zapach wypranych ubrań, ale także na nasze zdrowie. Jak usunąć pleśń w pralce? Przedstawiamy proste sposoby, by raz na zawsze zlikwidować ten problem.

Pleśń w pralce. Co robić, by się nie pojawiała? 

Pleśń w bębnie pralki lub wokół niego to dosyć powszechny problem. Wynika on przede wszystkim z faktu, że w pralce gromadzi się wiele wody, która osiada nawet pod skończonym praniu. Dlatego taż ważne jest pozostawianie otwartego bębna pralki. W ten sposób woda będzie mogła odparować i wyschnąć. Czasem to jednak bywa niewystarczające i w takim przypadku warto przecierać pralkę wewnątrz po skończony praniu. Co jednak z robić w przypadku gdy pleśń się pojawiła? 

Zobacz także: Ukryta funkcja piekarnika. Dosłownie sam się wyczyści, a ty nawet nie wiedziałaś, że to potrafi

Jak pozbyć się pleśni w pralce? Domowe sposoby, które uratują sytuację

Jeżeli w naszej pralce pojawiła się pleśń to nie jest powód do paniki i wymieniania pralki na nową. To dosyć powszechny problem. Jeżeli pleśń nie zaatakowały dużych obszarów to możesz się jej pozbyć domowymi sposobami. Z pomocą przychodzi niezastąpiony ocet. Porządnie wyszoruj octem miejsca z pleśnią. Idealnie sprawdzi się tutaj stara szczoteczka do zębów, która dostanie się w nawet najbardziej niedostępne miejsca pralki. Niektórzy rekomendują również przemywanie zaatakowanych pleśnią miejsc wybielaczem. Raz na jakiś czas warto również puścić puste pranie, by porządnie umyć bęben pralki wewnątrz. W tym celu wlej pół litra octu do pojemnika na płyn do płukania tkanin i ustaw pralkę na pranie z maksymalną temperaturą. 

Sonda
W sprzątaniu stosujesz naturalne sposoby?
Doda oszukana przez ekipę i fanów. Mocno ją zawiedli!
Nasi Partnerzy polecają