Ukryte funkcje piekarnika

i

Autor: Shutterstock Ukryte funkcje piekarnika

Sposób na czysty piekarnik

Ukryta funkcja piekarnika. Dosłownie sam się wyczyści, a ty nawet nie wiedziałaś, że to potrafi

2022-08-01 9:45

Piekarnik to jedno z najważniejszych urządzeń w naszej kuchni. O ile pieczenie w nim ciast, mięs i przygotowywanie pysznych zapiekanek jest całkiem przyjemne, o tyle czyszczenie piekarnika nie należy do naszych ulubionych zajęć. Mało osób wie, że piekarnik ma wiele ukrytych funkcji, które mogą ułatwić nam jednak życie i gotowanie. Sprawdź, jakie ukryte funkcje posiada piekarnik i zobacz, jak możesz ich używać.

Czyszczenie piekarnika za pomocą ukrytej funkcji. Zobacz, jak możesz go używać

Dla wielu osób piekarnik to najważniejszy sprzęt w kuchni. Możemy w nim przygotować wiele potraw, upiec ciasto, a nawet suszyć grzyby i rozmrażać mięso. Jednak piekarnik to nie tylko przydatne funkcje do gotowania, ale również sprytne rozwiązania, które pomogą nam utrzymać urządzenie w czystości. Niewiele osób wie, że piekarniki posiadają ukryte funkcje, o których niewiele się mówi. Wiele urządzeń wyposażonych jest w funkcję samooczyszczenia. Działa ona na zasadzie gorącej pary, która zmiękcza resztki jedzenia, dzięki czemu są one łatwe do usunięcia. 

Zobacz również: Niezawodny patent na wyczyszczenie płytek z kamienia i tłuszczu. Dodaj ten składnik, a kafelki będą błyszczeć

Sprytne funkcje piekarnika. Czym jest funkcja pyrolizy? 

Nowoczesne piekarniki często wyposażone są również w funkcję pyrolizy. To specjalny program piekarnika, który nagrzewa go do 500 stopni C, a drzwi automatyczne są blokowanie. W ten sposób piekarnik sam się czyści, a na dnie zbiera się popiół, który wystarczy po skończonym programie uprzątnąć. Dzięki funkcji pyrolizy utrzymasz piekarnik w czystości, bez zbędnego szorowania. 

Sonda
Znałaś ukryte funkcje piekarnika?
Tańczące z Promocjami 29.07