Jak myć panele bez smug?

i

Autor: Shutterstock Jak myć panele bez smug?

Porządki domowe bez tajemnic

Fenomenalny trik na mycie paneli, aby były lśniące i bez smug! Dodaj ten składnik i umyj podłogę

2022-07-28 12:53

Jak myć panele, żeby nie było smug i pozostały lśniące przez wiele dni? Choć płyny do mycia paneli gwarantują, że będą one czyste, często pozostawiają na nich nieestetyczne smugi. Istnieje pewien trik, który sprawi, że twoje panele będą lśnić. Dowiedz się, czym myć panele, żeby nie było na nich smug. W tym celu możesz wykorzystać płyn, który na pewno masz w swoim domu.

Czym najlepiej myć panele, żeby błyszczały bez smug?

Mycie paneli wbrew pozorom to spore wyzwanie. Zwłaszcza, gdy robimy to tradycyjnym mopem, często pozostają widoczne smugi, a podłoga jest matowa. Czy zatem można umyć panele tak, aby były nie tylko czyste, ale do tego lśniące i bez smug? Z pewnością taki stan zapewni dobry płyn do mycia paneli. Należy również pamiętać, żeby dokładnie wyżymać mopa z wody. W ten sposób podłoga szybko wyschnie i nie pozostaną na niej zacieki po wodzie. Dodatkowo zanim podejmiesz się mycia paneli, to najpierw dokładnie odkurz z nich piasek i kurz. W tym celu najlepiej sprawdzi się końcówka z miękkim włosiem, która nie porysuje powierzchni. Jednym z najlepszych wynalazców ostatnim lat jest mop parowy, który doskonale sprawdza się w myciu paneli bez smug. Jeśli jednak nie masz takiego sprzętu wykorzystaj trik, który pomoże dokładnie myć panele, aby były lśniące i nie będzie się na nich osadzać kurz.

Jak myć panele bez smug? Domowe sposoby

Kobiety podzieliły się świetnym sposobem na mycie paneli, dzięki któremu będą one czyste i lśniące. Zauważyły nawet, że po zastosowaniu tego płynu na podłodze przez długi czas nie osiada kurz, a po umyciu nie widać na nich zacieków ani smug. Okazuje się, że magiczny płyn do mycia paneli ma większość osób w swoim domu. Chodzi o płyn zmiękczający do płukania tkanin. Wystarczy do 5 litrów wody wlać 3 łyżki octu oraz odrobinę płynu do płukania. Taka mieszanką umyj podłogę, pamiętając o tym, aby mopem przeciągać wzdłuż jej ułożenia. Dzięki temu na panelach nie będzie smug, będą one perfekcyjnie czyste i lśniące przez wiele dni. Otóż płyn do zmiękczania tkanin ma właściwości antystatyczne, dzięki czemu odpycha kurz. 

Sonda
Znasz trik z myciem paneli płynem do płukania?
Jaką podłogę wybrać? Parkiet kontra panele podłogowe.
Nasi Partnerzy polecają