Mycie okien bez smug

i

Autor: Shutterstock Mycie okien bez smug

Mycie okien będzie jeszcze prostsze

Jak myć okna, aby były czyste i błyszczące? Genialny trik sprawi, że będą bez smug

2022-07-22 13:24

Mycie okien wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Każda pani domu wie, że okna należy myć tak, żeby nie było smug. I to właśnie jest największą zagadką - jak myć okna, aby były błyszczące i bez smug? Istnieje pewien niezawodny trik na mycie okien, dzięki któremu będą perfekcyjnie czyste - takie, jakich oczekujesz. Wystarczy zastosować jeden produkt, który pewnie masz w domu.

Mycie okien bez smug - domowe sposoby

Mycie okien to jedno z najbardziej męczących zadań podczas porządków w domu. Na szczęście nie robimy tego często. W większości domów robi się to maksymalnie raz na kwartał. Oczywiście jest to uzależnione od stopnia zabrudzenia okien. Jak myć okna? W pierwszej kolejności należy dokładnie wyczyścić ramy okienne, następnie szyby, a na końcu parapety. Dzięki temu unikniesz zacieków na szybach. Jeśli szyby są naprawdę bardzo brudne, najpierw umyj je wodą z dodatkiem octu lub uniwersalnego płynu do mycia, dopiero potem można zastosować płyn do mycia szyb. Stosujesz ręczników papierowych do wycieranie płynu z okien? Okazuje się, że to poważny błąd. Pozostawiają one na szybie widoczne paprochy, dlatego zdecydowanie lepiej sprawdzą się specjalne ściereczki z mikrofibry. Pamiętaj również o tym, że wybrać odpowiednią porę dnia na mycie okien. Specjaliści zdecydowanie odradzają, aby okna myć w samo południe, kiedy pada na nie słońce. Mocne słońce powoduje, że płyn na rozgrzanych szybach szybko zasycha i zostawia nieestetyczne smugi. Dlatego lepiej to robić z samego rana lub wieczorem.

Trik na mycie okien bez smug, który sprawi, że będą błyszczące

Mycie okien bez smug zagwarantuje ci ten jeden, prosty trik z nabłyszczaczem do zmywarki. Wlej szklankę nabłyszczacza do 3 litrów wody. Dla ułatwienia zadania możesz przelać miksturę do spryskiwacza i umyj nią okna. Zawarty w nim sok z cytryny oraz alkohol skutecznie usuną osad z szyb i sprawią, że szyby będą ładnie się błyszczeć, a ty będziesz mogła cieszyć się oknami bez smug przez długi czas.

Sonda
Czy do mycia okien używasz ręczników papierowych?
Tańczące z promocjami 6.07.2022

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki