Fryzjerzy będą zamknięci? Nie tylko dla MĘŻCZYZN! Jak przycinać brodę w domu?

Telefony lubelskich fryzjerów i barberów rozdzwoniły się na nowo
Autor: Nick Demou / Pexels.com Telefony lubelskich fryzjerów i barberów rozdzwoniły się na nowo

Pandemia koronawirusa całkowicie zmieniła nasze dotychczasowe życie. Sytuacje i działania, które do tej pory były czymś normalnym, teraz odbywają się na zupełnie innych zasadach. Rząd nie zdecydował się jeszcze na zamknięcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich, ale taki ruch nie jest wykluczony. Warto zatem sprawdzić, jak pielęgnować męski zarost w domowym zaciszu. To porady zarówno dla wszystkich mężczyzn, jak i ich kobiet.

Na wstępie należy zaznaczyć, że w obecnej sytuacji gdy nie ma dużych ognisk chorobowych COVID-19 tylko mniejsze i rozproszone, zarazić się można praktycznie wszędzie. Szczególnie trzeba uważać w komunikacji miejskiej i w sklepach. Noszenie maseczek ochronnych i zachowywanie dystansu społecznego to jedyne rozwiązania, które mogą zminimalizować ryzyko zachorowania. W obecnej sytuacji ryzyko zachorowania u fryzjera, kosmetyczki czy barbera jest takie samie jak w każdym innym miejscu. 

Zobacz także: Fryzjerzy będą zamknięci? TYLKO DLA ODWAŻNYCH! Obcinaj włosy sama

Jak pielęgnować męską brodę?

W pielęgnacji zarostu idealnie sprawdzą czy olejki i odżywki do włosów, które sprawią, że włosy na brodzie będą zdrowe i nawilżone. Idealnie w tym celu sprawdzą się olejki: arganowy, jojoba oraz z nasion słonecznika. W sklepach dostępne są zestawy olejków i innych preparatów dedykowane właśnie dla męskiego zarostu.

Jak przygotować brodę do podcięcia?

Zawsze przed podcinaniem zarostu warto umyć twarz i brodę specjalnym szamponem. Następnie należy ja rozczesać grzebieniem bądź kartaczem (szczotka z włosia dzika). Ważne, aby po skończonym zabiegu również zastosować środki pielęgnacyjne.

Czytaj również: Koronawirus a wizyta u kosmetyczki? Czy zabiegi są bezpieczne?

Pamiętaj, że broda w początkowej swojej fazie wzrostu nie wymaga strzyżenia nożyczkami. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się trymer bądź maszynka elektryczna, dzięki której w prosty sposób osiągnie się pożądaną długość.

Przycinanie brody nożyczkami

Podstawową zasadą przy przycinaniu zarostu nożyczkami jest robienie tego na sucho. Brody, w przeciwieństwie do włosów na głowie, przy ścina się na mokro. W ten sposób łatwiej jest określić jej docelowy kształt i długość. Eksperci zalecają również by włosy podcinać stopniowo, w ten sposób będzie można ocenić, w którym momencie broda ma odpowiednią długość.

COVID-19 po godzinie zostawili pacjentkę na poczekalni i odjechali
Najnowsze