Mrówki

i

Autor: GettyImages Mrówki w ogrodzie uszkadzają drzewa, budując gniazda w ich drewnie

Niezawodny sposób odstraszający kleszcze

Genialny patent na kleszcze! Ten zapach je odstrasza - noś go przy sobie

2022-08-19 16:36

Raczej nikt nie lubi kleszczy. Te niepozorne pajęczaki są dużym zagrożeniem dla zdrowia ludzi i zwierząt. Szukając sposobów na odstraszenie kleszczy, warto sięgnąć po kwas mrówkowy. Mrówki są naturalnymi wrogami kleszczy i je zjadają, dlatego zapach kwasu mrówkowego jest dla nich wręcz zabójczy.

Kleszcze mogą nas dopaść  na łące, w lesie, na placu zabaw czy w miejskim parku. Te pajęczaki najczęściej przenoszą boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu. Bardzo niebezpieczne choroby dla człowieka. Okazuje się, że zapach kwasu mrówkowego może też odstraszać kleszcze, które boją się go jak... mrówek. Jeśli poczują zapach kwasu mrówkowego, pójdą w drugą stronę. Kwas mrówkowy w wysokim stężeniu jest dla kleszczy śmiertelny, w niskim zaś działa na nie zniechęcająco. Kwas mrówkowy można kupić w aptece, np. jako spirytus mrówczany. Środek ten należy rozcieńczyć wodą w proporcjach 1:1, a mieszankę wlać do butelki ze sprayem. Środkiem tym można spryskać ubrania, ale lepiej unikać odsłoniętych części ciała, bo kwas mrówkowy może wywołać uczulenie. Zawiera on niewielkie ilości substancji, które mogą doprowadzić do wysypki, podrażnienia i świądu skóry.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE