Dlaczego trawa w Warwszawie nie jest koszona? Podwórka zarastać będą do końca roku!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Piękna i zielona trawa

Genialny sposób na mech na trawniku. Rozsyp to na trawie, a będziesz cieszyć się murawą niczym na profesjonalnym boisku

Jak szybko i skutecznie pozbyć się mchu z trawnika? Ogrodnicy mają na to swoje myki. Mech na trawniku to prawdziwa zmora posiadaczy ogródków. Rośnie bardzo szybko zabierając miejsce trawie. Jego usunięcie jest trudne i lubi nawracać. Na szczęście jego likwidacja jest możliwa i mogą Ci w tym pomoc domowe sposoby. Sprawdź, jak się pozbyć mchu z trawnika. Te triki są skutecznie, a wciąż mało popularne.

Na jakim trawniku może wyrosnąć mech?

Mech lubi zbite, ciężkie i mocno wilgotne podłoże. Często wyrasta na glebie, która nie miała drenażu. Mech lubi również podłoże o kwaśnym pH, które wynosi około 5,5 jednostek. Warto wiedzieć, że mech nie posiada tradycyjnych korzeni i utrzymuje się w ziemie za pomocą tak zwanych chwytników. Pozwala mu to przetrwać nawet w bardzo trudnych warunkach. Jeżeli nie chcesz, by mech wyrósł na Twoim trawników to wpierw zadbaj o kwaskowatość gleby. Jeżeli pH gleby wynosi wspomniane 5,5 jednostek to możesz stosować nawóz z wapniem w składzie. Dzięki temu odczyn ziemi stanie się obojętny. 

Zobacz także: Ta popularna roślina ogrodowa to najlepsze zioło na odchudzanie. Owoce smakują jak kapary

Domowe sposoby na zwalczanie mchu z trawnika

Najbardziej znanym z domowych sposobów walki z mchem jest roztwór wody i octu. To bezpieczna metoda, która sprawdzi się w przypadku niewielkich porostów. Zmieszaj ocet z wodą w proporcjach 2:1 i spryskaj mech. Czynność tą możesz powtarzać kilkukrotnie. 

Jak się pozbyć mchu z trawnika? Ten sposób zadziała

Mniej popularnym sposobem walki z mchem jest użycie żelaza. Składnik ten znacząco osłabia wzrost mchu i co ważne zapobiega jego nawrotom. Jak wykorzystać żelazo w walce z mchem? Wystarczy przygotować oprysk z roztworem z żelaza. Gd wejdzie on w reakcję z mchem to chwat ten stanie się czarny. Po kilku dniach od oprysku wygrab pozostałości. 

Sonda
Stosujesz ekologiczne sposoby do walki ze szkodnikami w ogrodzie?
Przesadzanie drzew z terenu dawnego Pałacu Brühla