Jak myć włosy bez szamponu

i

Autor: Shutterstock Jak myć włosy bez szamponu

Naturalna pielęgnacja

Genialny sposób na mycie włosów bez szamponu. Dzięki temu będą czyste, lśniące i zdrowe

2022-07-25 14:22

Czy można umyć włosy bez szamponu? Okazuje się, że tak! Istnieje pewien genialny trik na mycie włosów naturalnymi sposobami, zwany potocznie "no poo". Nie musisz mieć szamponu do włosów, aby były one czyste, zdrowe, a do tego lśniące, jak nigdy wcześniej. Kobiety są zachwycone tym sposobem na mycie włosów bez szamponu i zachwalają efekty, które widać już po pierwszym zastosowaniu.

Czy szampon niszczy włosy?

Co jakiś czas pojawia się teza, że szampony niszczą włosy. Jednak to mit. Oczywiście jeśli robimy to zbyt często, naruszamy ich powłokę hydrolipidową i pozbawiamy ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Już kilka lat temu na rynku zaczęły pojawiać się szampony do włosów bazujące na naturalnych składnikach, bez dodatków substancji uznanych za szkodliwe dla zdrowia, takich jak SLES czy PEG. Producenci dosłownie prześcigają się w pomysłach na naturalne kosmetyki, które maja być odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby kobiet. Lśniące i gęste włosy są marzeniem każdej kobiety. Oczywiście naturalne składy szamponów do włosów gwarantują, że będą one zdrowe - nie będą się łamać i wypadać. Dlatego coraz popularniejszym trendem jest mycie włosów "no poo", czyli bez użycia szamponu. Na czym polega ta metoda i czy faktycznie daje tak oszałamiające efekty?

Mycie włosów bez szamponu. Dzięki temu będą czyste i zdrowe

Do mycia włosów bez użycia szamponu już od jakiegoś czasu próbują namawiać zwolenniczki naturalnego stylu życia. Przekonują, że dbając o higienę skóry głowy bez stosowania kosmetyków drogeryjnych, sprawimy, że włosy będą nie tylko czyste, ale także lśniące, nie będą się łamać i wypadać. W sieci pojawił się genialny patent na mycie włosów mąką. Okazuje się, że  mąka to źródło saponin, czyli delikatnych substancji myjących. Jak myć włosy mąką? Wymieszaj mąkę żytnią razową z wodą, tak aby powstała pasta. Nałoż ją na włosy, wymasuj i spłucz obficie wodą.

Sonda
Czy mycie włosów mąką to dobry pomysł?
Cudowne SIEMIĘ LNIANE - do picia, na włosy i skórę, zamiast jajka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany