Jak prawidłowo myć miejsca intymne? 3 rażące błędy kobiet

i

Autor: SHUTTERSTOCK Jak prawidłowo myć miejsca intymne? 3 rażące błędy kobiet

Higiena intymna

Jak kobiety dojrzałe powinny myć miejsca intymne? 3 fatalne błędy, które przerażają lekarzy

2022-07-25 10:49

Niewłaściwa higiena intymna może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Niestety, nadal wiele kobiet poświęca zbyt małą uwagę do odpowiedniego mycia miejsc intymnych. Nie wystarczy jedynie szybkie przepłukanie zwykłym żelem kąpieli. Zobacz, jakie błędy popełniają kobiety podczas mycia miejsc intymnych. Te 3 rzeczy mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, zwłaszcza w przypadku kobiet dojrzałych. Sprawdź, jak powinno wyglądać prawidłowa higiena intymna u kobiet.

Jak myć miejsca intymne! Te zasady powinna znać każda kobieta

Higiena intymna jest niezwykle ważna, nieprawidłowe dbanie o te miejsca może skończyć się bolesnym podrażnieniem, a nawet czasochłonnym uszkodzeniem warstwy ochronnej. Zwłaszcza kobiety narażone są na częste infekcje intymne, dzieje się tak ponieważ kobieca pochwa bezpośrednio sąsiaduje z odbytem oraz cewką moczową. W rezultacie mogą przedostawać się do niej wszelkiego rodzaju drobnoustroje. Niestety, wiele kobiet mycie miejsc intymnych traktuje bardzo po macoszemu i nie przykłada do tego większej uwagi. Dodatkowo wiele pań zapomina, że higiena intymna to nie tylko mycie się podczas kąpieli ale także noszenie odpowiedniej bielizny i prawidłowe podcieranie się podczas korzystania z toalety. Zobacz, jakie 3 największe błędy popełniają kobiety podczas mycia miejsc intymnych. Tego nigdy nie rób.

Zobacz także: Młoda kobieta uprawiała głośny seks. Sąsiad nie wytrzymał i narobił jej obciachu

3 rażące błędy kobiet po 50tce podczas mycie miejsc intymnych

- mycie miejsc intymnych tym samym żelem, który mamy do reszty ciała. Klasyczne kosmetyki myjące, również tradycyjne mydło, mogą podrażniać miejsca intymne. Do tych części ciała wybieraj odpowiednio dopasowane kosmetyki z odpowiednim poziomem pH. 

- zbyt intensywne mycie pochwy. Odpowiednia pielęgnacja miejsc intymnych powinna być delikatna. Nie wprowadzaj do środka wody i środków myjących. 

- zbyt często o zbyt rzadkie mycie miejsc intymnych. Przesada nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Zbyt rzadkie mycie miejsc intymnych to prosta droga to infekcji, z kolei zbyt częste może doprowadzić do zaburzenia naturalnej flory środowiska pochwy. W dni kiedy nie masz miesiączki wystarczy podmywanie się dwa razy dziennie. 

Sonda
Czy higiena miejsc intymnych jest dla Ciebie ważna?
Skutki nawałnicy w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany