Z punktu widzenia siedzenia. Meble ikony PRL

i

Autor: NAC

HIT! PRL rządzi. Meblościanki i stare komody wracają do mody! Masz je w domu?

2020-11-19 14:08

Mówią, że PRL to nie tylko miniony ustrój, ale również stan umysłu. Niektórym kojarzy się on z pustymi półkami w sklepach i gigantycznymi kolejkami po mięsom jednak PRL to także charakterystyczne wnętrza i wystrój domu. Co ciekawe, meble kojarzące się właśnie z tą epoką wracają do mody. Swego czasu meblościanka była raczej symbolem kiczu i zatrzymania się w czasie, a teraz staje się coraz bardziej trendy. Zobacz, jak stworzyć nowoczesne wnętrza inspirowane PRL-em.

PRL odcisnął piętno na wszystkim co polskie. Z jednej strony miniona epoka kojarzy się mocno z wpływami radzieckimi, cenzurą oraz pustkami w sklepach, z drugiej jednak strony wiele osób wspomina ten czas z sentymentem i absurdami, które dzisiaj wywołują nostalgiczny uśmiech. PRL to także bardzo charakterystyczne wnętrza domów i mieszkań, gdzie królowały meblościanki, komody i telewizory Rubin.

Zobacz także: SZOK. Damskie buty ze skóry na zimę w Lidlu. Kosztują TYLKO 40 złotych

Przez wiele lat po zmianie ustroju PRL kojarzył się z czymś do czego nie chcieliśmy wracać, przez długie lata Polacy zachwycali się wszystkim co przybyło do nas z zachodu. Królowała moda na nowoczesne wnętrza i coraz to większy minimalizm. W kwestii mebli pokochaliśmy proste, surowe rozwiązania, które przywędrowały do naszego kraju wraz z pojawieniem się pierwszego sklepu IKEA. 

Czytaj też: Chcesz obciąć włosy? DO DZIEŁA! Krótkie fryzury są najmodniejsze. Zobacz trendy

Moda się jednak zmienia i młodsze pokolenie coraz chętniej sięga po wnętrzarskie rozwiązania swoich rodziców i dziadków. W trendach jest urządzenie domu lub mieszkania z nutką nostalgii wobec PRL-u. Do łask wracają stare komody pod telewizor i kultowe meblościanki, które nieco odświeżone no współczesną modą stały się designerskim hitem.  

Organizacja pracy Szpitala Tymczasowego w Zielonej Górze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany