Jak kochają się Polacy?

2019-06-25 0:00
Jak kochają się Polacy?
Autor: Materiały Prasowe

W dobie Internetu liczy się prędkość. Zakupy chcemy robić szybko, dlatego też wybieramy opcję zakupów przez Internet. Na przemieszczaniu się między punktem A i B nie chcemy spędzać dużo czasu, tak więc szukamy dogodnych połączeń w wyszukiwarkach. Dla nas, singli, XXI wiek jest łaskawy, jeśli można tak rzec. Randki przez Internet są nie tylko szybkie, ale też jakże wygodne. Poprzez kliknięcie dosłownie paru przycisków jesteśmy w stanie wybrać sobie potencjalnego partnera, z którym na randkę się umówimy jeszcze dziś i być może zaowocuje to udanym związkiem.

Platform do nawiązywania znajomości jest wiele. Od portali przeznaczonych dla seniorów, po poszczególne grupy zainteresowań. Dobrym przykładem takiego portalu jest portal randkowy dla dorosłych Erodate.pl, gdzie ludzie często nie owijając w bawełnę mogą się umówić na seks randki. Pytaniem jest jednak to, jak randkują online i jak kochają się Polacy?

To pytanie nie dawało nam – największemu portalu randkowemu dla dorosłych w Polsce erodate.pl – spokoju od dawna. Tak właśnie powstał pomysł przeprowadzenia badania, w którym nasi użytkownicy wzięli udział jakiś czas temu i z ich odpowiedzi wybraliśmy te najciekawsze i przedstawiające największe różnice (i podobieństwa) między odpowiedziami kobiet i mężczyzn. Ankietowanych było 14 085 użytkowników erodate.pl, z których największy procent stanowiły osoby w przedziale wiekowym 25-40 lat. Aż 93% osób udzielających odpowiedzi twierdziło, że jest obecnie singlami. A więc jaki jest ten wymarzony partner Polaka?

Gdzie ich poznajemy?

65% mężczyzn i 69% ankietowanych kobiet twierdziło, iż najczęściej potencjalnego seks-partnera poznaje na portalach społecznościowych, kolejno 14% kobiet i 18% mężczyzn za najczęstsze miejsce do zawierania znajomości wybierało bar lub klub nocny.

Zapytani o możliwość znalezienia miłości na portalach typu erodate.pl, zarówno kobiety (55%), jak i mężczyźni (58%) twierdzili zgodnie, że to jest możliwe. Jeszcze większa zgodność była co do potencjalnych partnerów seksualnych – aż 95% kobiet i 94% mężczyzn twierdziło, że to więcej niż możliwe.

Co do celów rejestracji na danych portalach – odpowiedzi się różniły, i to znacznie. Jak widać 58% Panów szuka seksu bez zobowiązań, kolejno 26% – partnerki na stały układ, a 15% flirtu, poważnego związku lub przyjaźni.

Jak kochają się Polacy?
Autor: Materiały Prasowe

Niewinne kłamstewka

Jeżeli chodzi o ilość partnerów seksualnych, to w przypadku kobiet 60% deklarowało, że nie miało ich więcej niż 10, 31% twierdziło, że było ich nie więcej niż 50, 9% nie bało się zaznaczyć, że miało ponad 100 partnerów przez całe swoje życie. W przypadku Panów – 57% miało do 10 partnerek, 38% – do 50 i 6% ponad 100.

Jak kochają się Polacy?
Autor: Materiały Prasowe

Co prawda 41% mężczyzn i 44% kobiet deklaruje, iż kłamało już wcześniej co do ilości partnerów seksualnych, mamy jednak nadzieję, że nam mówili prawdę. Mówiąc o kłamstwach, nie ograniczają się one wyłącznie do ilości deklarowanych partnerów. Panowie i Panie często (bo aż w 36%) nie są szczerzy mówiąc o celach, dla których rejestrowali się na portalu. Następnymi pozycjami u Panów były nałogi i wiek (32%), u Pań – waga i wiek (36%).

Dlaczego piszemy?

51% kobiet napisało do mężczyzn, bo rozbawił lub zaintrygował je ich opis czy wiadomość, kolejno 27% i 10% stawiało na wygląd i zbieg zainteresowań. Co ciekawe, tylko 7% kobiet zwracało uwagę na to, czy potencjalny partner mieszka nieopodal, co oznacza, że w imię jakościowej relacji nie bałyby się one podróżować. Być może inspiracją do tego jest czytanie wielu opowiadań i seks-blogów, gdzie w imię zarówno jakościowych relacji, jak i ciekawych przygód bohaterowie są w stanie się poświęcić.

Jak kochają się Polacy?
Autor: Materiały Prasowe

Panowie zachowali się trochę bardziej stereotypowo, bo 53% na pierwszym miejscu pisało do Pań, które podobały się im z wyglądu i tylko na drugim miejscu były to Panie, które miały zabawny lub intrygujący opis profilu.

Jak kochają się Polacy?
Autor: Materiały Prasowe

A więc Panie wolą błyskotliwych, a Panowie wybierają te, których wygląd im odpowiada.

Trochę kultury, proszę Państwa

Jedni otrzymują tysiące wiadomości, innych skrzynki odbiorcze świecą pustkami. Dlaczego? Otóż z badania wynika, iż kobiety najbardziej odpycha brak kultury i kłamstwa (łącznie aż 72%), mężczyzn natomiast ten sam brak kultury i kłamstwa odstraszają tylko w 35%.

Aż 53% kobiet i odpowiednio 55% mężczyzn stwierdziło, iż pisze pikantne wiadomości jak i wysyła gorące zdjęcia.

Jak kochają się Polacy?
Autor: Materiały Prasowe

Co ciekawe, dla 47% Panów wielkość piersi partnerki ma znaczenie, tak samo jak długość penisa dla Pań – aż 45% przywiązuje wagę do jego wielkości.

Jak kochają się Polacy?
Autor: Materiały Prasowe

Jeżeli chodzi o ciało i to, czego w nim sami nie lubimy – zarówno u kobiet i mężczyzn (57% i 61%) takim miejscem jest brzuch.

 

Jak kochają się Polacy?
Autor: Materiały Prasowe

Zapomnijcie o strachu

Wiadomo, że ciężko jest o całkowite zaufanie osobie siedzącej po drugiej stronie ekranu. Wiadomo też, że idąc na pierwsze spotkanie często stresujemy się i mamy pewne obawy co do tego, jaka będzie ta osoba – czy będzie Wam się dobrze rozmawiało, czy będzie dobrze pachnieć i czy nie będzie siorbać herbaty. Z badania wynika, iż różne są obawy Pań i Panów.

Jak kochają się Polacy?
Autor: Materiały Prasowe

Panie najbardziej boją się tego, że mężczyzna nie będzie wyglądał w realu tak, jak na zdjęciach (35%), kolejną obawą (25%) jest to, że może mu się nie spodobać to, jaka jest (hej, trochę wiary w siebie, Kobietki!). To, że książę z bajki może okazać się zboczeńcem nie daje spokoju tylko 24% ankietowanym kobietom. U mężczyzn sytuacja nieco się różni, bo 32% badanych obawia się tego, że nie spodoba się danej kobiecie, 31% stresuje się tym, że Pani będzie wyglądała zupełnie inaczej niż na zdjęciach i aż 16% wzdryga się na myśl o tym, że Pani może się okazać Panem.

Podczas pierwszej nocy z nową kochanką Panowie obawiają się dojść zbyt szybko (27%), Panie natomiast tego, że luby będzie miał problemy z higieną osobistą (35%).

A więc jak jest naprawdę?

Wniosek? Kobiety i mężczyźni zwracają uwagę na nieco inne rzeczy przy wyborze potencjalnego partnera, z drugiej jednak strony – czy aż tak bardzo? Zadziwiające jest to, jak duży odsetek zarówno jednych, jak i drugich obawia się tego, że nie spodoba się drugiej osobie – podkolorowujemy rzeczywistość, pomijamy część faktów, a w gruncie rzeczy właśnie tego nie znosimy najbardziej u innych. Z badania erodate.pl wynika, iż Polakom brakuje przede wszystkim pewności siebie. Plusem jest to, że liberalniej podchodzimy do tematu randkowania i seksu, nie boimy się poszerzać swoich horyzontów chcąc znaleźć zbliżonego do ideału partnera i portale randkowe dają nam tę możliwość. Czy to na okazjonalny seks, czy też związek na dłużej – Internet to dobre miejsce na szybki odsiew, dzięki któremu w łatwy sposób możemy szybko się umówić na randkę. A reszta? Reszta zależy wyłącznie od nas.

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE