Jak pozbyć się chwastów z kostki brukowej?

i

Autor: Shutterstock Jak pozbyć się chwastów z kostki brukowej?

Dom i ogród

Jak pozbyć się chwastów z kostki brukowej? Domowy i bezpieczny środek, który działa jak magiczna różdżka

2023-05-22 14:24

Żeby usunąć chwasty z kostki brukowej, można zastosować środki chemiczne, ale zdecydowanie bezpieczniejsza będzie domowa mikstura. Skuteczny środek na chwasty i mech można przygotować z produktów, które większość z nas ma w kuchennej szafce.

Jednym ze sposobów pozbycia się chwastów z kostki brukowej jest użycie sody oczyszczonej. Kępki trawy czy mlecze, które dopiero wyrastają w szczelinach pomiędzy płytkami, można posypać proszkiem i odczekać kilka dni. Najlepiej zrobić to w słoneczny dzień, wtedy chwasty szybciej uschną. Jednak w przypadku, kiedy rośliny już wzejdą, lepiej jest użyć mikstury z octem.

Jak pozbyć się chwastów z kostki brukowej? Ocet rozprawi się tak ze z mchem

Ocet to jeden z najtańszych i skutecznych środków do usuwania chwastów z kostki brukowej. Mlecze, trawa, a nawet mech znikną po jego zastosowaniu. Oprysk z octu zmieszanego z wodą przygotowujemy w proporcjach 2:1, czyli dwie porcje octu na jedną porcję wody.

Czy ocet niszczy kostkę brukową? Bezpieczny środek na chwasty, który warto przetestować

Ocet jest bezpieczny dla kostki brukowej i użyty do zwalczania chwastów raczej nie powinien jej uszkodzić. Jednak skład materiałów użytych do produkcji płytek bywa różny, dlatego warto wcześniej zrobić test. W tym celu można spryskać mało widoczny fragment kostki i przekonać się, jak zachowa się tworzywo.

Jak stosować ocet na chwasty? O tej porze dnia najlepiej zrobić oprysk

Gotową miksturę z octu i wody przelewamy do atomizera, następnie spryskujemy liście i zielone części roślin wyrastających w szczelinach kostki brukowej. Cześć chwastów szybko zniknie, inne będą powoli usychać. Zabieg warto wykonywać minimum raz w tygodniu. Po miesiącu odrastających roślin będzie znacznie mniej. Taki oprysk będzie najskuteczniejszy, jeśli wykonamy go w słoneczny dzień o poranku.

ZOBACZ TEŻ: Pelargonie obsypią się kwiatami. Wystarczy podlać je domowym nawozem. Zrobisz go z dwóch składników

Sonda
Używasz naturalnych środków do zwalczania chwastów?
Tańczące z promocjami 15.05.2023