Jak prawidłowo myć miejsca intymne? 3 rażące błędy kobiet

i

Autor: SHUTTERSTOCK Jak prawidłowo myć miejsca intymne? 3 rażące błędy kobiet

Higiena miejsc intymnych

Jak prawidłowo myć odbyt? Kluczowe porady dla zdrowia. Wszystko, co chcesz wiedzieć, ale wstydzisz się zapytać

2022-07-28 8:52

Higiena miejsc intymnych to dla wielu osób temat wstydliwy i często pomijamy. To wielki błąd, bowiem te obszary naszego ciała narażone są na nieustanny kontakt z bakteriami i drobnoustrojami, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Takim miejscem jest między innymi odbyt, który rezerwuarem bakterii co z kolei może prowadzić do wielu chorób, Jak dbać o tą część ciała i prawidłowo ją myć. Sprawdź nasze wskazówki i nie wstydź się dbać higienę miejsc intymnych,

Higiena miejsc intymnych. Jak prawidłowo myć odbyt?

Odbyt to jedno z najbardziej wstydliwych miejsc, o którym raczej nie lubimy mówić. Jednakże pełni on bardzo ważne funkcje w naszym organizmie i jego odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważną. Główny zadaniem odbytu jest wydalanie lub wstrzymywanie kału. Odpowiadają za to mięśnie odbytu. Z tego tez powodu jest on narażony na nieustanny kontakt z bakteriami i drobnoustrojami. W praktycy oznacza to, że brak odpowiedniej higieny może prowadzić do infekcji, a nawet poważniejszych chorób. Jak zatem myc odbyt i dbać o jego czystość. 

Zobacz także: Szczęśliwa liczba dla Twojego znaku zodiaku. Noś ją zawsze przy sobie, a będzie przyciągała cuda

Mycie odbytu - praktyczne wskazówki 

Przede wszystkim pamiętaj, by robić to regularnie i sumienne. Odbyt powinno się myc codziennie, najlepiej ciepłą, ale nie gorącą wodą. Nie musisz w tym celu stosować mydła lub żelu do kąpieli. Mogą one jedynie podrażnić to wrażliwe miejsce. Eksperci rekomendują stosowaniu specjalne kremu wodnego lub kosmetyków niezawierających preparatów myjących. Unikaj również wszelkiego rodzaju chusteczek, które mogą spowodować pieczenie, a nawet alergie. Jeżeli potrzebujesz czegoś do przetarcia wystarczy papier toaletowy, jednak pamiętaj, by robić to bardzo delikatnie. W higienie odbytu ważny jest także kierunek ruchów mycia. Zabieg należy zacząć od podbrzusza w kierunku odbytu, nigdy na odwrót. Chodzi o to, by nie transferować bakterii do pochwy i ujścia cewki moczowej.  

Sonda
Czy higiena miejsc intymnych jest dla Ciebie ważna?
Obchody święta Policji w Radomiu

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki