Jak usunąć perz z ogródka?

i

Autor: Shutterstock Jak usunąć perz z ogródka?

Jak usunąć perz z ogródka? Fachowy trik na pozbycie się chwastów z grządek. Sprawi, że chwasty przestaną rosnąć

2023-05-11 13:40

Perz właściwy jest rośliną traktowaną jako chwast. Najczęściej rośnie wśród upraw, takich jak kukurydza, rzepak oraz truskawki. Uznawany jest za wyjątkowo oporny do usunięcie i uciążliwy dla początkujących hodowców warzyw i owoców. Nie zawsze traktowany był jako chwast, a w medycynie ludowej był wykorzystywany jako środek moczopędny. Jeżeli chcesz się go pozbyć ze swoich grządek raz na zawsze to koniecznie sprawdź przygotowane przez nas sposoby.

Czym jest przed i dlaczego warto się go pozbyć?

Prze właściwy to gatunek zaliczany do grupy wiechlinowatych występujący głównie w Europie oraz Azji. Obecnie traktowany jest jako chwat, który rośnie między innymi na brzegach lasów oraz na grządkach z uprawami. Jest on wyjątkowo uciążliwy do usunięcia i potrafi bardzo szybko się rozprzestrzeniać. Ma gesty system korzeniowy, co sprawia, że może zmniejszać plony i utrudniać wzrost innymi roślinom.  

Zobacz także: To najlepszy sposób na pozbycie się mchu z kostki brukowej. Wlej w szczeliny ten roztwór za 4 zł. Mech z kostki zniknie raz na zawsze

Jak pozbyć się perzu? Skutecznie sposoby, które działają

Próba pozbycia się perzy często przypominają walkę z wiatrakami. Jednym z najczęściej polecanych sposób jest usuwanie chwastów ręcznie. To czasochłonna metoda, która pozwoli skutecznie usunąć perz. Jak usunąć perz ręcznie? Przygotuj grabie i delikatnie przeoraj glebę, w której rośnie perz. Staraj się delikatnie wyjmować i wyrywać system korzeni, tak by pozbyć się go jak najwięcej. Regularnie powtarzana czynność sprawi, że perz zostanie osłabiony i w końcu wyginie. Po zagrabieniu ziemi możesz delikatnie wokół grządek posadzić gorczycę, która poprawi jakość gleby. 

Sonda
Lubisz prace na ogrodzie?
Proces ,,Krwawego Tulipana” dobiega końca
Nasi Partnerzy polecają