Jak umyć ściany

i

Autor: Shutterstock Jak umyć ściany

Sposoby na domowe porządki

Jak usunąć tłuste plamy ze ścian? Bajecznie prosty patent, który wyczyści ściany, ale nie zniszczy ich koloru

2022-09-05 11:41

Jak pozbyć się tłustych plam ze ścian? Tego rodzaju zabrudzenia są wyjątkowo trudne do zmycia. Bywa, że tłuszcz przenika przed wszystkie warstwy na ścianie, a nawet dociera aż do tynku. Na szczęście jest banalny trik, który pomoże Ci uporać z tłustymi plamami na ścianach. Wystarczy chwila precyzji i uwagi, aby Twoje ściany znów były czyste. Radzimy, jak i czym umyć ściany, by usunąć z nich tłuste plamy.

Jak usunąć tłuste plamy ze ścian? Prosty trik, który działa

Wbrew pozorom ściany potrafią brudzić się bardzo szybko. Wystarczy chwila nieuwagi i już zostają na nich tłuste plamy od naszych rąk. Pozbycie się tego rodzaju zabrudzeń nie jest łatwe, zbyt mocne szorowanie ściany sprawia, że schodzi z niej farba. Tłuste plamy należą do jednych z najtrudniej zmywalnych się zabrudzeń na ścianach. Nie znaczy to jednak, że ich usunięcie jest niemożliwe. Najważniejsza zasada brzmi, aby zmywać tłuste plamy za ścian jak najszybciej najlepiej od razu po ich powstaniu. Im dłużej z tym zwlekamy tym większe ryzyko, że tłuszcz na stale wniknie w strukturę ściany. 

Zobacz także: Przysłowia ludowe i cytaty na zimę 2022. Jaką zimę wieszczą nam ludowe mądrości?

Tłuste plamy na ścianie. Jak je usunąć?

Na samym początku sprawdź, czy położoną farbę można myć. Następnie użyj miękkiej, wilgotnej gąbki. Możesz w tym celu wykorzystać delikatny detergent, taki jak płyn do naczyń. Zmywaj ścianę bardzo delikatnie, rób do góry do dołu. Pamiętaj, by jej mocno nie szorować i nie używać szorstkich gąbek. Całość przemyj wodą i osusz czystym ręcznikiem papierowym. 

Sonda
Jaki kolor ścian lubisz?
Tańczące z promocjami 01.09.2022
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany