jak doczyścić płytki w kuchni lub łazience

i

Autor: Shutterstock jak doczyścić płytki w kuchni lub łazience

Jak sprzątać kuchnię?

Jak wyczyścić płytki kuchenne z osadu i tłuszczu? Doświadczona sprzątaczka zdradziła wystrzałowy sposób, jak czyści płytki, aby był lśniące i czyste. Działa w kilka sekund

2023-05-27 12:29

Jak skutecznie wyczyścić z tłuszczu płytki w kuchni? Kafelki w kuchni to najlepszy sposób, by utrzymać czyste ściany. Łatwo się je zmywa i dba o ich czystość, jednak i one potrafią zabrudzić się tak, że tradycyjne środki czyszczące zawodzą. Wyjątkowo uciążliwe są zwłaszcza plamy na płytkach w kuchni z tłuszczu po smażeniu. Wiele pań domu załamuje ręce, gdy przychodzi do czyszczenia płytek. Na szczęście w takiej sytuacji pomogą tradycyjne metody. Jedna ze sprzątaczek podzieliła się rewelacyjną patentem na czyszczenie płytek. Ten sposób na czyszczenie płytek kuchennych jest szybki i banalnie prosty. Zrób to, a kafelki będą błyszczeć.

Jak wyczyścić z tłuszczu płytki w kuchni? Genialny patent na czyste kafelki

Kafelki ścienne mają to do siebie, że wiele ubrudzeń i plam można szybko domyć, są jednak i takie, które za żadne skarby nie chcą zejść. To między innymi plamy z tłuszczu, które najczęściej powstają po gotowaniu oraz osadzający się na kafelkach kamień. Tradycyjne środki czyszczące w takich sytuacjach zawodzą. Zatem jak wyczyścić płytki z tłuszczu i kamienia? Najbardziej niezawodne są stare, sprawdzone metody, z korzystały nasze babki. Sprzątaczka podzieliła się swoim sprawdzonym patentem na czyszczenie płytek. To domowy sposób, który znały nasze babki.

Zobacz także: Twój miesiąc urodzenia zdradzi, w jakim zawodzie odniesiesz największy sukces. Ta branża jest Ci pisana. Miesiąc urodzenia a zawód

Jak doczyścić płytki z tłuszczu? Banalny sposób, na błyszczące płytki

By domyć płytki z uciążliwych plam tłuszczowych będzie potrzebowała tradycyjny ocet spirytusowy. Wymieszaj go z wodą w proporcjach 1:2 lub 1:1 i taką gotową mieszanką umyj kafelki. Jeżeli brud jest wyjątkowo uciążliwy umyj je starą szczoteczką do zębów. Jeżeli chcesz doczyścić również fugi to niezastąpiona będzie soda oczyszczona. Wymieszaj ją z wodą, by powstała gęsta pasta i również szczoteczką do zębów wyszoruj fugi.

Sonda
Stosujesz domowe środki podczas porządków?
Byliśmy na Kopcu Powstania Warszawskiego. Tak wygląda pod koniec remontu