Jak wyprać kanapę w domu, aby była czysta i świeża?

i

Autor: shutterstock

Porządkowe ABC

Jak wyprać kanapę bez odkurzacza piorącego, aby była czysta i pachnąca? Ten trik za 3 zł jest mistrzowski! Usunie plamy i brzydki zapach

2022-11-08 11:06

Jak wyprać kanapę bez odkurzacza piorącego, aby usunąć z niej plamy i nieświeży zapach? Oczywiście najłatwiej jest wezwać speca, który upierze i odświeży kanapę czy narożnik. Jednak trzeba się liczyć z tym, że taka metoda jest kosztowna. Na szczęście istnieje jeden domowy sposób na wypranie kanapy. Kosztuje jedyne 3 złote, a skutecznie usunie zabrudzenia i sprawi, że narożnik będzie czysty i pachnący.

Jak wyprać kanapę bez odkurzacza piorącego, aby była czysta?

Pranie kanapy to czynność, którą należy wykonywać przy najmniej raz na sześć miesięcy. Dlaczego to tak ważne? Kanapa to jeden z najczęściej używanych mebli w domu, a jej tapicerka łatwo ulega zabrudzeniom. Poza tym po kilku miesiącach użytkowania materiałowe obicie sofy lub narożnika zaczyna po prostu nieładnie pachnieć i odświeżenie jej jest jak najbardziej wskazane. Jednak jak wyprać kanapę bez odkurzacza piorącego? Istnieje kilka sposobów, które pomogą usunąć nawet trudne do wyczyszczenia plamy oraz nieświeży zapach. Jednym z nich jest zastosowanie pianek do prania tapicerki, które można kupić już za kilkanaście złotych w każdej drogerii. Pianką spryskujemy powierzchnię do wyczyszczenia i wcieramy delikatnie za pomocą gąbki. Po upływie kilku godzin wystarczy dokładnie odkurzyć tapicerkę i gotowe.

Pranie kanapy domowym sposobem za 3 zł

O ile z czyszczeniem kanapy ze skóry nie ma problemu, tak te obite materiałem wymagają regularnego prania. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak wyprać kanapę domowym sposobem, to koniecznie wypróbuj miksturę ze składników, które masz w domu. Dzięki niej narożnik czy sofa będzie perfekcyjnie czysty, ale też pachnący świeżością. Zrób roztwór z soku z cytryny, sody i wody. Ta mieszanka rozprawi się brudem w mig. Do dwóch litrów wody, wsyp dwie łyżeczki sody i wlej sok z jednej cytryny. Miksturę wetrzyj w tapicerkę gąbką i pozostaw na godzinę. Po tym czasie dokładnie odkurz kanapę. Należy pamiętać, że ten trik sprawdzi się jedynie w przypadku mebli o jasnym obiciu.

Jak wyprać kanapę na sucho?

Szybkim i równie skutecznym sposobem na wypranie kanapy na sucho jest ten z wykorzystaniem sody oczyszczonej. Soda oczyszczona nie tylko doskonale usunie z tapicerki uporczywe plamy, ale też wchłonie wszystkie zapachy. Wystarczy zasypać kanapę i wetrzeć sodę w tapicerkę za pomocą miękkiej szczotki. Pozostaw ją na co najmniej godzinę, po czym odkurz. Zdecydowaną zaletą prania kanapy na sucho jest możliwość ponownego szybkiego korzystania z mebla.

Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?
Soda oczyszczona - 10 sprytnych zastosowań sody w kuchni
Nasi Partnerzy polecają