Jak usunąć plamy po dezodorancie?

i

Autor: Shutterstock Jak usunąć plamy po dezodorancie?

Ten trik uratuje poranki

Jak wyprać plamy na po dezodorancie bez pralki? Ten trik uratuje Cię rankiem, gdy dezodorant spłata figla. Ubrania będą czyste w kilka sekund

2023-03-14 12:54

Jak usunąć plamy po dezodorancie? W porannym pośpiechu często zdarza się chwila nieuwagi i od razu na naszych ubraniach mogą pojawić się ślady po antiperspirancie. To białe plamy, które "zdobią" bluzki oraz sukienki. Czy można się ich od razu pozbyć? Jak wyprać plany po dezodorancie bez pralki? Poznaj te sprytne triki, które pomogą w szybki sposób usunąć plamy z antyperspirantów.

Jak szybko usunąć plamy po dezodorancie? Ten patent uratuje Twoje ubrania

Dezodoranty nie niedzwonny element naszej porannej pielęgnacji. Niestety, często zdarza się, że aplikując go zostawiamy białe lub żółte plamy na naszych ubraniach. Głównym czynnikiem plamotwórczym po dezodorantach jest zawarty w nich proszek, czyli aluminium. Białe i żółte plamy wyglądają nieefektownie i zwłaszcza na ciemnych ubraniach oznaczają konieczność zmiany bluzki lub sukienki. Na szczęście są proste metody, które pomogą Ci uporać się z plamami po dezodorancie. Nie będziesz musiała od razy prać wszystkiego w pralce. Wystarczy ten prosty trik. Jak to zrobić? 

  • Potrzebujesz ściereczki z mikrofibry, którą delikatnie osuszysz plamę. Ważne, aby nie wcierać plamy pomiędzy włókna materiału. Wtedy będzie trudniejsza do usunięcia. 
  • Delikatnie przepłucz plamę zimną wodą. 
  • Powtarzaj tej krok tyle razy, ile to konieczne. 

Zobacz także: Nieziemsko dobry trik na usunięcie pleśni z okna. Wydaj 10 zł, a pozbędziesz się nalotu raz na zawsze

Jeżeli plama jest wyjątkowo uciążliwa trzeba będzie skorzystać z pralki. Posyp zabrudzenie sodą oczyszczoną i pozostaw na kilkanaście minut. Następnie upierz ubrania w pralce. Podczas wywabiania plam najlepiej sprawdza się pranie w niskich temperaturach. Spokojnie możesz ustawić program piorący na 30 stopni. 

Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?
Tak Przemyśl cieszył się z 10 milionów zebranych dla Frania
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany