Czym wyczyścić pleśń z okien

i

Autor: Shutterstock Czym wyczyścić pleśń z okien

Domowy sposób na grzyba i pleśń

Nieziemsko dobry trik na usunięcie pleśni z okna. Wydaj 10 zł, a pozbędziesz się nalotu raz na zawsze

2023-03-14 8:22

Okres zimowy sprzyja rozwijaniu się pleśni i grzyba w ramach okiennych. wówczas trzeba działać szybko i sprawnie, aby usunąć pleśń z okna i tym samym zapobiec jej rozprzestrzenianiu się. Wystarczy wziąć 10 złotych i udać się do apteki lub drogerii po popularny olejek. Ma on działanie przeciwgrzybicze, dlatego skutecznie usunie pleśń z okna. Jak pozbyć się pleśni z okien?

Przyczyny pleśni na oknach

Pojawianie się pleśni na oknach to znak, że w pomieszczeniu panuje za wysoka wilgotność. Najczęstszą przyczyną takiego stanu jest nieodpowiednia wentylacja pokoju. Okna PCV są znacznie szczelniejsze niż te drewniane i przez to bardziej narażone na rozwój pleśni i grzyba. Na oknach pod wpływem wysokiego poziomu wilgoci skrapla się para wodna po wewnętrznej stronie szyby, a potem spływa w dół osadzając się na uszczelkach. To pierwszy krok do pojawienia się wykwitów na ramach okien. W każdym z tych przypadków kluczowe jest odpowiednie wietrzenie pomieszczeń, ale również osuszenie powietrza w sytuacji, gdy jego wilgotność przekracza 60 %.

Naturalny, domowy sposób na usunięcie pleśni z okna za 10 zł

Jeśli chcesz usunąć pleśń z okna, to w pierwszej kolejności dokładnie wyczyść zainfekowaną powierzchnię. Możesz to zrobić ręcznie za pomocą szczotki i octu. Potem należy dokładnie osuszyć oczyszczone miejsce na oknie. Czym usunąć pleśń z okna? W tym celu zaleca się przetarcie ramy okna olejkiem herbacianym. Kupisz go niemal w każdej aptece lub drogerii. Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze, dlatego doskonale usunie pleśń i inne wykwity z okna. Jednak nie zawsze domowe sposobny na pleśń na oknie będą skuteczne. 

Czym usunąć pleśń z okna?

W sytuacji, gdy okazało się, że domowe sposoby nie poradziły sobie z wykwitami na oknach czy ich uszczelkach, wówczas najrozsądniej jest zastosować specjalistyczne preparaty grzybobójcze. Może mieć to miejsce, gdy pleśń rozwijała się długo i objęła już duży obszar. Odpowiednio dobrane środki chemiczne będą z pewnością dużo skuteczniejsze niż samodzielna walka z gigantycznym grzybem w domu. Z kolei jeśli pleśń jest obecna na uszczelkach lub silikonie okna, to najskuteczniej będzie go po prostu wymienić na nowy.

Ocet - dlaczego warto zawsze mieć w domu butelkę octu? 12 praktycznych zastosowań octu
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany