Czajnik

i

Autor: Shutterstock Regularne odkamienianie przedłuża trwałość czajnika.

To warto wiedzieć

Jaką wodę wlewać do czajnika? Prawie każdy robi to źle. Taka woda nie nadaje się do picia

2023-02-14 12:57

Gotowanie wody w czajniku to zdecydowanie najprostsza i najczęstsza czynność, jaką wykonujemy w kuchni. Jednak, czy wiedziałaś, że nie każdą wodę powinno wlewać się do czajnika. Bez względu na to, czy posiadamy czajnik elektryczny czy czajnik na gaz warto unikać błędów w gotowaniu wody. Okazuje się, że wiele osób do czajnika wlewa nieodpowiednią wodę. Eksperci są w tej kwestii jednogłośni. Takiej wody nie wlewaj do czajnika.

Jaką wodę wlewać do czajnika? Ciepłą czy zimną? Czy to ma znaczenie? 

Gotowanie wody to jedna z najbardziej podstawowych czynności w naszym domu. Pyszna kawa czy aromatyczna herbata się bez nie nie obejdzie. Jednak, czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, jaką wodę należy wlewać do czajnika? Okazuje się, że ma to kolosalne znaczenie, bez względu, czy posiadasz czajnik elektryczny czy też ten na gaz. Ciepła czy zimna - jaka powinna być woda wlewana do czajnika? Wiele osób uważa, że ciepła woda szybciej się zagotuje, jednak jak przekonują eksperci lepsza będzie na zimna. - - Woda ciepła służy celom higieniczno-sanitarnym, natomiast zimna spożywczym - powiedziała Dr Bożena Krogulska, kierowniczka zakładu higieny komunalnej z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego w rozmowie z buzz.gazeta.pl. Dlaczego zatem do czajnika lepiej wlewać zimną wodę? W ciepłej wodzie znajduje się więcej bakterii czy też osadów. Może to wpływać na walory smakowe przygotowywanego przez nas napoju.  

Zobacz także: Horoskop cygański. Starodawna wiedza Romów zdradzi Twą przyszłość. Czeka Cię wielkie cierpienie, a może otworzy się róg obfitości?

Sonda
Jaką wodę wlewasz do czajnika?
Polskie piosenki dla zakochanych - najlepsze hity
Nasi Partnerzy polecają