Kalendarium: 18 stycznia. Śmierć Jana Twardowskiego i założenie Polskiego Czerwonego Krzyża

2022-01-18 10:28
Kalendarz
Autor: pixabay.com

Co wydarzyło się na przestrzeni lat w Polsce i na świecie 18 stycznia? Połowa pierwszego miesiąca w roku to dla uczniów czas zimowych ferii lub oczekiwania na nie. Dla wielu osób styczeń to wyjątkowo trudny miesiąc, dni są krótkie, a do wiosny daleko. To w styczniu wdrażamy w życie noworoczne postanowienia. Na przestrzeni lat 18 stycznia miało miejsce wiele znaczących wydarzeń. Było to między innymi założenie Polskiego Czerwonego Krzyża oraz śmierć Jana Twardowskiego. Sprawdź nasze kalendarium aby dowiedzieć się, co wydarzyło się w przeszłości 18 stycznia.

W 1562 roku miała miejsce trzecia sesja obrad soboru trydenckiego. Postanowiono na niej o konieczności sporządzenia indeksu ksiąg zakazanych.

W 1902 roku ukazał się pierwszy odcinek powieści Chłopi Władysława Reymonta w „Tygodniku Ilustrowanym”.

W 1919 roku założono Polski Czerwony Krzyż.

W 2006 roku zmarł Jan Twardowski, polski duchowny katolicki i znany poeta.

W 2008 roku prezydent Lech Kaczyński dokonał otwarcia przebudowanej kolei linowej na Kasprowym Wierchu.

W 2012 roku jako protest przeciwko ustawie Stop Online Piracy Act, która była przedmiotem debaty w Kongresie Stanów Zjednoczonych, anglojęzyczna Wikipedia została wyłączona na 24 godziny.

Burza śnieżna i grzmoty na Podkarpaciu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE