Horoskop dzienny: Wodnik 21.01-20.02

i

Autor: Pixabay/Darkmoon_Art Horoskop dzienny: Wodnik 21.01-20.02

Kiedy wkroczymy w Erę Wodnika? Co to oznacza dla świata? To koniec świata, jaki znamy

2021-07-06 8:47

Era Wodnika to jedna z dwunastu epok astrologicznych, poprzedza ją Era Ryb. Przejście świata w nowy czas astrologiczny oznacza koniec porządku, jaki znamy, wielkie przemiany i pożegnanie tradycyjnych wartości. Część astrologów uważa, że ludzkość w Erę Wodnika weszła wraz z końcem roku 2020. Co to oznacza? Nowa epoka astrologiczna ma oznaczać czas przemian, zerwanie z konserwatyzmem, tolerancję i gigantyczny rozwój naukowy. Czy zatem to koniec świata jaki znamy?

Czym jest Era Wodnika? 

To epoka astrologiczna wywodząca się z roku platońskiego związanego ze stożkowym ruchem ziemi. Jedna epoka trwa 2150 lat, a ich nazwy pochodzą od znaków zodiaku, jednak występują w odwrotnej kolejności. Era Wodnika ma być czasem przebudzenia i nowego porządku, przed Erą Wodnika był czas Ery Ryb, a to właśnie podczas niej narodzić się miał Jezus Chrystus. Według astrologów był to czas głębokiego fanatyzmu religijnego, wojen i światowych zbrodni na ludzkości. Era Ryb kojarzyła się z czasami ciemnymi, pełnymi agresji i walki. 

Kiedy rozpocznie się Era Wodnika? 

Część astrologów, uważa że grudniowa koniunkcja Jowisza i Saturna była początkiem Ery Wodnika. Dokładnie 21 grudnia 2020 roku w dzień przesilenia zimowego Jowisz i Saturn znalazły się bardzo blisko siebie. Tak bliska koniunkcja obu tych planet widziana była 800 lat temu kiedy to w Europie panowało średniowiecze, a Konrad Mazowiecki sprowadził na ziemie polskie Krzyżaków. Podczas tegorocznej koniunkcji Jowisz i Saturn znajdą się w odległości zaledwie 0,1 stopnia kątowego. 

Ero Wodnika. Co to oznacza?

Era Wodnika ma być wkroczeniem w zupełnie nowy porządek i zerwaniem z łańcuchami tradycji. Ma to być czas głębokich przemian społecznych i rozłamem między tym co stare, a tym co nowe. Tradycja i zwyczaje przestaną mieć znaczenie, a ludzie staną się bardziej wyrozumiali i tradycyjni. Królować będzie liberalizm, a granice zostaną zatarte. Jeśli zatem wierzyć astrologom minione święta były ostatnimi spędzonymi zgodnie z duchem Bożego Narodzenia. Era Wodnika oznacza również potężny rozwój technologiczny, co może w konsekwencji oznaczać coraz większą robotyzację i nowy porządek oparty na cyborgach. Nowa era postawi w centrum życia człowieka, wiedzę i naukę. Astrolodzy są zdania, że początek nowej ery będzie okresem wielkich przemian i już niedługo może dojść do rozłamu starego systemu ustalenia nowego porządku na świcie.

Psychotest. Którym żywiołem jesteś? Ten quiz zdradzi prawdę o tobie

Pytanie 1 z 7
Wierzysz w Boga?
Express Biedrzyckiej - Radosław Fogiel: Kaczyński miał odwagę przyznać się do błędów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE