Kwiaty na balkon na lato

i

Autor: Shutterstock Kwiaty na balkon na lato

Cieszą oczy

Kwiaty na balkon, które kwitną w lipcu i sierpniu. Nie padną w wakacje. Przetrwają upały i pięknie kwitną. Lista kwiatów

2023-07-06 12:36

Pięknie kwiaty na balkon, które kwitną w lipcu i w sierpniu i są odporne na wysokie temperatury oraz brak podlewania. Fale upałów coraz częściej nawiedzają Polskę, a wiele osób zastanawia się, które rośliny balkonowe przetrwają takie skrajne warunki i nadal będą pięknie kwitły. Przygotowaliśmy zestawienie kwiatów na balkon, które poradzą sobie z ostrym słońcem i przerwą w podlewaniu. Posadź te rośliny i ciesz się ich pięknym kwiatostanem.

Kwiaty na lato. Które rośliny dobrze znoszą upały?

Bezsprzecznie woda i regularne podlewanie to podstawa pielęgnacji kwiatów, jednak niespodziewanie dużo roślin dobrze znosi czasowe braki wody. Do tej grupy należą między innymi tulipany, wszelkiego rodzaju trawy, irysy, a nawet niektóre drzewka iglaste. Ich system korzeniowy jest tak głęboki, że z powodzeniem sięgają one wód gruntowych. Inne rośliny takie jak, tamaryszek wytwarzają drobne liście, które sprawiają, że powierzchnia parowania jest minimalna. Sytuacja jest bardziej skomplikowania w przypadku kwiatów na balkon. Jednak nie znaczy to, że nie znajdziemy pięknych roślin balkonowych, które przetrwają upały i urlop domowników. 

Zobacz także: Pachnie obłędnie ale jest niebezpieczny. Ten kwiat może powodować oparzenia na skórze. Omijaj go szerokim łukiem

Rośliny na balkon, które dobrze znoszą upały

Begonia

Begonie to kwiaty, które rewelacyjnie poradzą sobie z wysokimi temperaturami i mocnym słońcem. Szczególnie odporna na upały jest begonia stale kwitnąca, doskonale kwitnie ona na pełnym słońcu. 

Lobelia przylądkowa

To roślina, która ma dosyć małe wymagania i jest łatwa w pielęgnacji. Kwitnie od czerwca aż do późnej jesieni, do pierwszym przymrozków. Lobelia już dobrze nasłonecznione stanowiska, jednak w prażącym słońcu może wyschnąć. Ważne, by miała ona nieco cienia. 

Petunia i Surfinia

Surfinia to jedna z odmian petunii ogrodowej, która ma silnie rozgałęzione pędy. Obie te rośliny dobrze znoszą mocno nasłonecznione stanowiska. Spośród wszystkich kwiatów na balkon petunie wyróżniają się pięknym i gęstym kwiatostanem. 

Bratki

Bratki kwitną wyjątkowo długo bo aż od kwietnia do końca czerwca. Najlepiej sprawdzą się w miejscach nasłonecznionych, jak i lekko zacienionych. Należy pamiętać, że bratki potrzebują dużo wody i nie wolno dopuszczać do całkowitego przesuszenia podłoża. 

Zobacz również naszą galerię i sprawdź, jakie jeszcze kwiaty możesz hodować na balkonie 

Tańczące z promocjami 04.07.2023