Kwiaty na grób. Te odmiany chryzantem będą najlepsze. Postoją znacznie dłużej niż Dzień Wszystkich Świętych

i

Autor: armennano/Pixabay Kwiaty na grób. Te odmiany chryzantem będą najlepsze. Postoją znacznie dłużej niż Dzień Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych 2022

Kwiaty na grób. Te odmiany chryzantem będą najlepsze. Postoją znacznie dłużej niż w Dzień Wszystkich Świętych

2022-10-12 14:52

Chryzantemy jako pierwsze przychodzą na myśl w kontekście rozważań, które kwiaty będą najlepsze na grób. Warto jednak zwrócić uwagę, które odmiany są odporne na mróz i postoją znacznie dłużej niż w Dzień Wszystkich Świętych. Poza tym, nie tylko chryzantemy mogą ozdobić nagrobki 1 listopada. Sprawdź jakie rośliny będą pięknie wyglądały i jakie chryzantemy są najlepsze na cmentarz.

Na rynku jest odstępnych kilkadziesiąt odmian chryzantem, jednak najlepsze kwiaty na grób to takie, które ładnie wyglądają i zachowują świeżość przez długi czas. Dekorując nagrobki bliskich warto postawić na żywe kwiaty, które postoją znacznie dłużej niż w Dzień Wszystkich Świętych. Tutaj standardowym rozwiązaniem są chryzantemy. Za tymi roślinami przemawia trwałość oraz mnogość barw i rozmiarów. Sprawdź, która odmiana chryzantem będzie najlepsza na cmentarz.

Kwiaty na grób. Chryzantemy - która odmiana jest najlepsza na cmentarz?

Idealne kwiaty na grób to chryzantemy. Na rynku jest mnóstwo odmian tych roślin. Możemy wybierać w mnogości kolorów i wielkości. Jednak najlepszą odmianą na cmentarz będą chryzantemy drobnokwiatowe np. rubra, raja lub havel rurki. Długo i obficie kwitną a dodatku są najbardziej mrozoodporne. Dobrze znoszą także jesienne deszcze. Jeśli postawimy na chryzantemy wielkokwiatowe, których paki przypominają piękne kule musimy liczyć się z tym, że na cmentarzu nie postoją długo. Te kwiaty mają niska odporność na mróz i deszcz. Szybko więdną i zamiast zdobi grób, raczej go oszpecają.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: Jakie kwiaty sadzić jesienią? Lista najpiękniejszych roślin, które zakwitną wiosną i latem

Kwiaty na grób. Rośliny ozdobne na Wszystkich Świętych

Jeśli szukamy kwiatów na grób i nie chcemy chryzantem lub planujemy ozdobić miejsce na cmentarzu jeszcze innymi roślinami, warto postawić na wrzosy. Jesienią warto udekorować nagrobki także marcinkami, które charakteryzują się białymi i różowymi kwiatami. Pięknie będą prezentowały się także dalie. Ładnie będzie prezentowała się także kapusta ozdobna. Jeśli wolimy postawić na klasykę doskonałym rozwiązaniem będą róże. Możemy także udekorować nagrobki gotowymi stroikami.

Sonda
Które chryzantemy podobają Ci się najbardziej?
Groby symboliczne znanych Polaków. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają