Latające kleszcze atakują! Jeśli ukąsi twoje dziecko, biegnij do lekarza

2022-05-18 7:55
Strzyżak
Autor: Flickr/smerikal

Latające kleszcze już pojawiły się w lasach. Strzyżaki sarnie, bo tak brzmi właściwa nazwa latających owadów, mogą chmarami atakować człowieka i dostać się nawet pod odzież. Ich ukąszenie może wywołać reakcję alergiczna, która dla dziecka może okazać się śmiertelnie niebezpieczna. Dlatego, gdy zauważasz podejrzany ślad na ciele swojej pociechy, szybko udaj się lekarza.

W ostatnich dniach w lasach pojawiły się latające kleszcze, czyli strzyżaki sarnie. Te latające owady, do złudzenia przypominające kleszcze raczej nie są groźne dla dorosłego człowieka, bo ich docelowymi ofiarami są zwierzęta. Jednak ich obecność w lasach może być dla ludzi uciążliwa, ponieważ latają chmarami, mogą wplątywać się we włosy, a nawet wchodzić pod odzież. Owszem mogą nas ukąsić, a ukąszenia te są bardzo bolesne, jednak nie przenoszą na ludzi niebezpiecznych chorób. Bardziej narażone na latające kleszcze są małe dzieci. Jeśli maluch jest uczulony na jad strzyżarka sarniego, ukąszenie może wywołać silną reakcję alergiczną, a nawet problemy z oddychaniem. Wtedy konieczna jest natychmiastowa konsultacja u lekarza. Jak chronić dziecko przed latającymi kleszczami? Pomocne na pewno będą wszelkie preparaty odstraszające kleszcze i inne owady. 

Sonda
Boisz się kleszczy
Sezon na kleszcze.Jak bezpieczne wyjąć kleszcza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE