Szpital

i

Autor: Shutterstock Szpital

Wzruszająca historia

Ma zaledwie 7 lat i walczy z rakiem piersi. Choroba nie pyta o wiek. Jej przypadek brutalnie przypomniał, jak kruche jest ludzkie zdrowie

2023-02-10 9:16

Przyjęło się, że rak piersi dotyka przede wszystkim dojrzałe kobiety. Nic bardziej mylnego, choroba nie zna pojęcia wieku i może zaatakować w najmniej spodziewanym momencie. Najmłodsza pacjentka z rakiem piersi ma zaledwie 7 lat. Jej przypadek zadziwił lekarzy z całego świata i brutalnie uświadomił, jak kruche jest ludzkie zdrowie. Siedmiolatka w wyniku choroby straciła pierś, a rodzina dziewczynki czeka na wyniki kolejnych badań. Tym razem sprawdzano, czy choroba nie dała przerzutów.

Ma zaledwie 7 lat, a już walczy z podstępną chorobą

Siedmioletnia dziewczynka z Chile to najmłodszy przypadek pacjentki z rakiem piersi. Dokładnych personaliów rodziny nigdy nie podano do mediów, ale wiadomo, że cały proces choroby zaczął się od guzka, którego znalazła matka dziewczynki. Działo się to kiedy dziewczynka miała 5 lat. Matce ani razu przez myśl nie przeszło, że dziwna grudka może być nowotworem złośliwym. Diagnoza postawiona została dopiero dla lata później. - Podczas suszenia jej po kąpieli i smarowania balsamem, zauważyłam małą grudkę w okolicy sutka. Lekarz powiedział mi, że to nie jest normalne i będzie rosło, jeśli nic z tym nie zrobimy, ale nigdy nie ostrzegł mnie, że może dojść aż do tego — opowiadała matka dziewczynki. Siedmiolatce usunięto wszystkie zajęte przez chorobę tkanki, w wyniku czego straciła jedną pierś. - Gdy zabieram ją do onkologa, powtarza mi tylko, że nie chce być łysa. Nie rozumie, że na zawsze straciła pierś  — opowiadała matka. Jak podaje serwis ofeminim.pl rodzina dziewczynki zamierza zabrać ją do Barcelony, gdzie lekarze mają duże doświadczenie w leczeniu dziecięcych pacjentów onkologicznych. Dla wielu lekarzy przypadek małej Chilijki to ewenement na skalę światową. Rzadko bowiem zdarza się, by rak piersi atakował tak młode osoby. 

Sonda
Badasz się regularnie?
Rok od śmierci psycholog zamordowanej w więzieniu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany