Sadzała 8-tygodniowe dziecko na nocniku

i

Autor: Shutterstock Sadzała 8-tygodniowe dziecko na nocniku

Sadza niemowlaka na nocniku

Matka każe 8-tygodniowej córce korzystać z nocnika. Ludzie stracili cierpliwość. "To znęcanie się nad dzieckiem"

2022-10-05 11:12

Pewna mama pokazała nagranie, na którym widać, jak sadza swoją malutką córeczkę na nocniku. Matka uważa, że naukę korzystania z toalety trzeba zaczynać jak najwcześniej, a ona sama pierwsze takie próby podjęła, gdy jej córka miała zaledwie 8 tygodni. Internauci są oburzeni postawą 26-letniej kobiety, zarzucając jej, że znęca się nad dzieckiem.

Kiedy odpieluchować dziecko?

Odpieluchowanie, czyli nauczenie dziecka załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych na nocnik, to jeden z etapów rozwoju. Najczęściej ma to miejsce między 2. a 3. rokiem życia. Specjaliści są zgodni, że do nauki korzystania z nocnika dziecko musi być gotowe. Po pierwsze musi umieć komunikować rodzicom swoje potrzeby. Jest jeszcze jedna ważna kwestia. Fizjoterapeuci zwracają uwagę na to, że dziecko odpieluchowane zbyt wcześnie używa innych niż powinny grup mięśniowych do wypróżniania i może to negatywnie wpływać na pracę mięśni dna miednicy w przyszłości. Dziecko, w wieku 24 miesięcy, ma już w pełni ukształtowane zwieracze i pęcherz o dużej pojemności. Dlatego przyjęło się, że 2 lata to najodpowiedniejszy okres na pożegnanie pieluchy. W ostatnich miesiącach w mediach społecznościowych coraz częściej rodzice chwalą się, że uczą już kilkutygodniowe dzieci załatwiania się na nocnik. Jedną z nich jest 26-letnia Alexis Abdelaziz, która sadzała na nocnik swoją 2-miesięczną córeczkę.

Sadza na nocnik 2-miesięczną córkę. W sieci wybuchła burza

Alexis zamieściła na TikToku filmik, na którym pokazała jak uczy swoją malutką córeczkę korzystania z nocnika. W komentarzach pochwaliła się, że pierwsze próby treningu nocnika rozpoczęła, gdy dziecko miało zaledwie 2 miesiące. - Aya jest w ten sposób znacznie szczęśliwsza, niż gdyby musiała siedzieć w brudnej pieluszce - zaznaczyła w wywiadzie z amerykańskim Newsweek. Jak podkreśla córka potrafi komunikować już, że chce skorzystać z toalety machając rączką. - Pytam ją, czy potrzebuje skorzystać z łazienki, a następnie ją tam zabieram – twierdzi młoda mama. Alexis wyjaśnia, że małą Aye sadza na nocnik cztery razy dziennie - po przebudzeniu, po karmieniu przed wyjściem z domu i przed pójściem spać. Internauci są oburzeni metodą, jaką stosuje Alexis i zarzucają jej, że to znęcanie się nad dzieckiem. - Biedne dziecko - czytamy w komentarzach pod nagraniem. _ Ty żartujesz prawda?! Ona jest maleńkim dzieckiem! - pisze wstrząśnięty internauta.

Sonda
Uważasz, że uczenie niemowlaka korzystania z nocnika jest dobre?
Kąpiel niemowlęcia - o czym warto pamiętać? M jak mama