MIKOŁAJKI 2014: Jakie zabawki kupić dzieciom w prezencie?

2014-11-25 14:00

Mikołajki 2014 już niedługo, dlatego warto już teraz kupić prezenty dla dzieci! Jakie zabawki są najbardziej lubiane przez dzieci? Które z nich najbardziej ucieszą najmłodszych? Sprawdź, jakie zabawki kupić dzieciom w prezencie na mikołajki 2014!

Mikołajki 2014 zbliżają się wielkimi krokami, więc zostało niewiele czasu, by wybrać odpowiedni prezent dla dziecka. Mogłoby się wydawać, że zakup odpowiedniej zabawki dla dziecka w prezencie na mikołajki to banalna sprawa. Nic bardziej mylnego! Wystarczy wejść do pierwszego sklepu z zabawkami, by całkowicie stracić orientację i mieć problemy z podjęciem decyzji. Nigdy nie wiadomo, czy dziecko bardziej ucieszy się z kolejnego pluszaka, gry komputerowej, a może lalki Barbie z gadżetami czy elektronicznego autka.

Co gorsze, zwykłe zabawki zaczynają już nudzić dzieci, które mają przecież teraz dostęp do smartfonów i tabletów. Agencja infomacyjna Newseria Lifestyle informuje, że obecnie największą popularnością cieszą się zabawki interaktywne, które pomagają w rozwoju dzieci. Takie zabawki spełniają dwie funkcje - z jednej strony bawią, a z drugiej uczą. Dziecko może rozwijać swoje zdolności manualne, może ćwiczyć koncentrację czy pogłębiać wyobraźnię.

Zobacz też: Lalka Barbie jak normalna kobieta - ma pryszcze, cellulit i rozstępy. To będzie HIT?

Jakie zabawki kupić dzieciom na mikołajki?

Jednak jak się okazuje, wciąż ogromną popularnością cieszą się także tradycyjne lalki Barbie, które są uwielbiane przez dziewczynki. To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy szykują prezenty mikołajkowe dla dzieci.

A co z chłopcami? Jakie zabawki najbardziej lubią mali chłopcy?

– Chłopcy są mniej lojalni, co powoduje, że obserwujemy większe zmiany w wyborze ulubionych kategorii czy zabawek przez chłopców. Patrząc na skalę ostatnich 50 lat, było wiele takich zmian, od figurek akcji, poprzez klocki, aż po samochody. Wszystkie te kategorie oraz ulubione marki chłopców są dalej popularne, ale stopień ich popularności może być w każdym okresie inny – powiedział Rafał Stępień,  marketing menadżer w firmie Mattel, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Na mikołajki można też kupić dziecku gry planszowe. Są one wciąż cenione przez dzieci i rodziców. Pobudzają kreatywność i uczą zasad zdrowej rywalizacji.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail